fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki: Ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych – haniebne i niedopuszczalne

Ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych są haniebne i absolutnie niedopuszczalne; rodzina jest i pozostanie w Polsce świętością, dlatego wykorzystywanie jej do walki politycznej budzi odrazę – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

„Ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych są haniebne i absolutnie niedopuszczalne. Rodzina jest i pozostanie w Polsce świętością. Dlatego wykorzystywanie jej do walki politycznej budzi odrazę. Wierzę, że autorzy tych fake-newsów i manipulacji poniosą konsekwencje” – napisał na Twitterze premier.

Pełnomocnik księdza Tymoteusza Szydło, mec. Maciej Zaborowski przekazał, że „całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło”.

Zapowiedział też skierowanie do sądu prywatnych aktów oskarżenia i pozwów o ochronę dóbr osobistych wobec wszystkich podmiotów dalej rozpowszechniających nieprawdziwe informacje na temat przyczyn urlopu księdza Szydło.

W oświadczeniu mecenas odniósł się też do doniesień medialnych, z których wynika, że ks. Tymoteusz Szydło, syn byłej premier Beaty Szydło, od sierpnia ma przebywać na bezterminowym urlopie w związku z sytuacją osobistą.

„W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem” – czytamy w oświadczeniu. Mecenas Maciej Zaborowski dodał, że „powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie”. Wyraził nadzieję, że zostanie to uszanowane.

PAP

drukuj