fot. www.lodolamacze.info_.pl_-e1633516435560

W czwartek gala finałowa XVIII Konkursu „Lodołamacze 2023”

Już w najbliższy czwartek, 12 października 2023 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się gala finałowa 18. edycji konkursu „Lodołamacze”, gdzie poznamy ogólnopolskich laureatów tegorocznej kampanii. Tytułem „Lodołamaczy” wyróżnia się instytucje, firmy i osoby, które jako cel działalności stawiają sobie eliminowanie barier społecznych. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja oraz TV Trwam.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 18 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – „Lodołamacze”. Kampania propaguje zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Tegoroczny konkurs wystartował 12 maja, natomiast zgłoszenia można było przesyłać do 15 sierpnia.

Konkurs „Lodołamacze” wkroczył w symboliczną dorosłość. „Lodołamacze” w kruszeniu barier na rynku pracy są prawdziwymi specjalistami. Ideą Konkursu jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przede wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy. Misja przełamywania lodów zawsze wymaga pewnego wysiłku, także w naszym życiu codziennym, w biznesie, administracji, warto takie zabiegi uwalniania nurtów przeprowadzać – zaznaczyła Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON.

Dodała również, że konkurs przez te wszystkie lata pozwolił nam na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji.

Konkurs stał się marką, a statuetka „Lodołamacza” jest symbolem pozytywnych zmian w świadomości naszego społeczeństwa, otwartości i zaangażowania. O tym, jak ważny jest to konkurs i jak dużo znaczy w nim udział i nagroda świadczą dziesiątki, setki zgłoszeń w każdej edycji – wskazują organizatorzy.

Podkreślają także, że kiedyś zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami odbierało się jako wyraz filantropii.

Dzisiaj wiąże się to z przyjęciem odpowiedzialności społecznej, która staje się kanonem polityki personalnej i czymś oczywistym dla większości firm. Pierwsze edycje konkursu promowały pracodawców, którzy tylko zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami, dzisiaj rozszerzamy formułę wrażliwości społecznej – wyjaśniła Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON.

W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić nową kategorię.

Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie – Zrównoważony rozwój biznesu (CSR/ESG), czyli taki, który prowadzi swoją działalność w sposób odpowiedzialny społecznie, ma realny wpływ na to, co dzieje się wokół niego. Oznacza to, że może on działać nie tylko na rzecz swoją i swoich pracowników, lecz także uwzględniać potrzeby otoczenia. To pracodawca, który dba o kwestie społeczne i środowiskowe – akcentują organizatorzy.

Wszystkie kategorie Konkursu:

–  Zatrudnienie Chronione
– Otwarty Rynek Pracy
– Rehabilitacja społeczno-zawodowa
– Instytucja,
– Przyjazna przestrzeń – dostępność
– Zdrowa firma
– Dziennikarz bez barier
– Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie – Zrównoważony rozwój biznesu (CSR/ESG)
– Kategoria specjalna: Super Lodołamacz i Lodołamacz Specjalny

Konkurs honorowym patronatem objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Radio Maryja i Telewizja Trwam.

radiomaryja.pl/FAZON

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl