fot. Rachela Kaczmarek OP

IX edycja akcji „Misjonarz na Post”

Portal misyjne.pl oraz dwumiesięcznik „Misyjne Drogi” zapraszają do wzięcia udziału w akcji modlitewnej „Misjonarz na Post”, która rusza 2 marca br. wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu. Jej celem jest duchowe wsparcie polskich misjonarzy posługujących na całym świecie. Patronat medialny sprawuje Radio Maryja i TV Trwam.

Obecnie na świecie posługuje 1771 misjonarzy z Polski, którzy poprzez swoją pracę pomagają ludziom, do których są posyłani.

„Misjonarze, obok ewangelizacji, zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia oraz placówki edukacyjne” – czytamy na stronie misjonarznapost.pl.

fot. Rachela Kaczmarek OP

Misje wiążą się ogromnymi potrzebami materialnymi, stąd liczne akcje i zbiórki mające na celu pozyskanie środków finansowych oraz produktów tzw. pierwszej potrzeby. Jednak równie ważne, o ile nie ważniejsze, jest wsparcie duchowe, które pozwala misjonarzom przetrwać czas posługi i pokonać napotykane trudności.

– Celem akcji jest modlitewne wsparcie polskich misjonarzy. Uczestnicy zapisują się przez formularz na stronie internetowej i przez Wielki Post wspierają wylosowanego misjonarza – wyjaśniają organizatorzy.

fot. Marcin Wrzos OMI

Osoby, które chcą wesprzeć misjonarzy swoją modlitwą, postem lub jałmużną, mogą zgłosić swój udział poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.misjonarznapost.pl.

– Jako misjonarze (pracujący pojedynczo) doświadczamy różnych trudności. Oczywiście naszą siłą jest Chrystus, dla którego tam jesteśmy, bo wyjeżdzamy po to, by głosić ludziom Ewangelię. Doświadczamy tu również żywego Kościoła oraz Jego jedności. To niesamowite, jak modlitwa, cierpienie i ofiara ludzi  pomaga nam, misjonarzom, na różny sposób (…). Chciałbym podziękować w imieniu wszystkich misjonarzy za to, że o nas pamiętacie – podkreślił o. Robert Ablewicz MSF, misjonarz posługujący w Papui-Nowej Gwinei.

Akcja potrwa do Wielkiego Czwartku, czyli 14 kwietnia 2022 roku.

fot. misyjne.pl

Honorowy patronat nad akcją objęli: ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a także ks. bp Jan Piotrowski, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Patronat medialny sprawuje Radio Maryja oraz TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj