Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo ws. zabójstwa Polki w Boliwii

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła w środę śledztwo ws. zabójstwa Polki w Boliwii – poinformował prok. Janusz Hnatko. 25-letnia wolontariuszka Wolontariatu Misyjnego Salvator zginęła ugodzona nożem w miejscowości Cochabamba, podczas napadu na ochronkę dla dzieci.

Jak poinformował prok. Hnatko do krakowskiej prokuratury wpłynęło w środę pismo z ambasady RP w Peru z informacjami dotyczącymi okoliczności zdarzenia.

O śmierci Heleny Kmieć poinformowała Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator, z którą młoda kobieta była związana. Do tragedii doszło we wtorek czasu polskiego w miejscowości Cochabamba; podczas napadu na ochronkę dla dzieci napastnik ugodził kobietę nożem. Pomimo prób ratowania życia, zmarła.

Informacje o śmierć Polki potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. „Boliwijska policja bada okoliczności przestępstwa, zatrzymano podejrzanych” – podał w środę MSZ.

Za zmarłą wolontariuszkę modlili się w środę w krakowskiej kurii uczestnicy konferencji prasowej z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem i ks. abp. Markiem Jędraszewskim, który wkrótce obejmie po nim władzę w metropolii.

„Konferencję rozpoczniemy od chwili ciszy i modlitwy za śp. Helenę Kmieć, pochodzącą z archidiecezji krakowskiej wolontariuszkę misyjną grupy Salvator. Była także wolontariuszką Światowych Dni Młodzieży i od dwóch tygodni przebywała w Boliwii, gdzie wczoraj została napadnięta i ugodzona nożem, w wyniku czego zmarła” – powiedział rzecznik archidiecezji krakowskiej ks. Piotr Studnicki.

Jak powiedział o tragicznie zmarłej kard. Stanisław Dziwisz, była ona bardzo bliską krewną ks. bp. Jana Zająca. „Ta śmierć męczeńska dotknęła całą jego rodzinę” – dodał ks. kard. Dziwisz.

Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator z siedzibą w Trzebini to grupa młodych ludzi skupiona przy zgromadzeniu Salwatorianów. Polscy wolontariusze działają na placówkach misyjnych w różnych krajach pomagając osobom potrzebującym w szkołach, szpitalach, hospicjach, placówkach wychowawczych i przy parafiach.

Czytaj także: 

POLSKA WOLONTARIUSZKA ZAMORDOWANA W BOLIWII

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl