fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier: Wdrożenie reformy oświaty to najważniejsze zadanie MEN

Wdrożenie reformy oświaty to najważniejsze zadanie, jakie stoi przed minister edukacji Anną Zalewską – powiedziała premier Beata Szydło, która kontynuuje przegląd ministerstw. Reforma jest wdrażana zgodnie z harmonogramem – podkreśliła premier.

W ramach przeglądu resortów Beata Szydło w środę rano spotkała się z wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, minister edukacji Anną Zalewską i ministrem sportu Witoldem Bańką.

Jak powiedziała po spotkaniu, rozmowy dotyczyły m.in. połączenia działań, które podejmowane będą w kolejnych miesiącach i latach przez dwa resorty: nauki i szkolnictwa wyższego oraz resortu edukacji. Rozmowy dotyczyły tego, jak „reformując nie tylko polską szkołę, ale też szkolnictwo wyższe” wykształcić młodych ludzi tak, by ich umiejętności były „dostosowane do tych potrzeb, które są i w gospodarce, i na rynku pracy”.

Rozmawialiśmy dzisiaj przede wszystkim o tym, co zrobić, aby edukacja, aby wychowanie i szkolnictwo wyższe dawało szanse dla każdego młodego Polaka, ale też żeby przyczyniało się do rozwoju naszego kraju” – powiedziała premier i podkreśliła, że system oświaty w Polsce traktowany jest całościowo.

Jak podkreśliła, „w tej chwili wdrażana jest reforma oświaty” i „to jest to zadanie najważniejsze, które stoi przed panią minister Zalewską w tym roku”.

Jest to dobrze przygotowana (…) i przemyślana reforma; jest wprowadzana w życie zgodnie z założonym harmonogramem, wszystko przebiega tak, jak zostało zaplanowane” – podkreśliła Szydło.

 

PAP/RIRM

drukuj