[TYLKO U NAS] J. Kubica: Polscy leśnicy potrafią dbać o przyrodę. Zarzuca się nam, że nie mamy warunków do ochrony przyrody. Przecież tu mamy najwięcej łosi, niedźwiedzi, żubrów, a ponadto mamy programy rybołowa, ochronę głuszca, cietrzewia

Polscy leśnicy potrafią dbać o przyrodę. Wiedzą, jak to robić. W przyszłym roku przecież będziemy obchodzili stulecie Lasów Państwowych. Nikt lepiej nie potrafi dbać o przyrodę jak leśnicy (…). Zarzuca się nam, że nie mamy warunków do ochrony przyrody. Przecież tu mamy najwięcej łosi, niedźwiedzi, żubrów, a ponadto mamy w tej chwili programy rybołowa, ochronę głuszca, cietrzewia. Kto to wszystko robi? To przecież nie kupcy robią, to leśnicy robią, ale mimo wszystko taka laurka jest – mówił Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

22 kwietnia obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Ziemi. To wielkie święto leśników, ekologów, przyrodników i tych wszystkich, którzy działają na rzecz przyrody.

– Jadąc samochodem, widzimy walające się puszki, plastiki przy drogach, które jeszcze nie są pokryte zielenią. My jako Lasy Państwowe wydajemy kilkadziesiąt milionów na sprzątanie. Warto sobie uzmysłowić, że to jest około tysiąca wagonów kolejowych śmieci, które my sprzątamy z własnych funduszy, które leżą, zalegają w lasach, bo zostały wyrzucone przy drogach albo przy parkingach. Rzeczywiście święto to jest fantastyczne i bardzo dobrze, że takie święto jest – podkreślił Józef Kubica.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych zaznaczył, że Lasy Państwowe teraz przeżywają kryzys. Zarzuca się leśnikom, że nie mają warunków do ochrony przyrody, również są ataki związane z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

– Polscy leśnicy potrafią dbać o przyrodę. Wiedzą, jak to robić. W przyszłym roku przecież będziemy obchodzili stulecie Lasów Państwowych. Nikt lepiej nie potrafi dbać o przyrodę jak leśnicy (…). Zarzuca się nam, że nie mamy warunków do ochrony przyrody. Przecież tu mamy najwięcej łosi, niedźwiedzi, żubrów, a ponadto mamy w tej chwili programy rybołowa, ochronę głuszca, cietrzewia. Kto to wszystko robi? To przecież nie kupcy robią, to leśnicy robią, ale mimo wszystko taka laurka jest. Mało tego, mamy ataki w tej chwili, że jako leśnicy grzebiemy emigrantów w masowych grobach. To jest kwestia tego, że mamy rok wyborczy i jest to atak opozycji – takie kreowanie człowieka zachodniego, czyli postaci liberalno-lewicowej, w której nie ma miejsca dla chrześcijaństwa. Zawsze sobie powtarzamy: Alleluja i do przodu! – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Obok Lasów Państwowych uderza się również w przemysł drzewny, który jest bardzo ważny dla polskiej gospodarki i Polski w ogóle.

– Przemysł drzewny to jest potężna firma. Warto wspomnieć, że to jest prawie pół miliona ludzi, którzy pracują w lasach oraz w polskim przemyśle drzewnym. Tu jest problem. Jeżeli oni chcieliby zatrzymać pozyskanie praktycznie wszędzie, to nasuwa się pytanie: co z ludźmi i z przemysłem? Niektórzy mówią, że polski przemysł meblowy umeblował praktycznie cały świat. Mamy świetne polskie meble. To jest wizytówka polskiego przemysłu. Mało tego, lasy to raz, a drugie to ziemia, która znajduje się pod lasami – to jest istotne, bo w ziemi przecież są różne bogactwa. Także to jest takie potrójne uderzenie: raz w ludzi, raz w polski przemysł, raz w to, co ewentualnie można znaleźć pod lasami. Dlatego trzeba Polakom mówić, jaka jest prawda, jak się bronić i jak do tego podchodzić. To nie piękne idee, a chorobliwa ideologia, natomiast o klimat, o przyrodę i środowisko trzeba dbać i my to robimy. My jako polscy leśnicy jesteśmy otwarci dla społeczeństwa. Robimy bardzo wiele i zamierzamy nadal tak robić – zaznaczył Józef Kubica.

Całą rozmowę z Józefem Kubicą można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl