fot. freepik.com

SOS dla Polskiej Rodziny ponowie na Lubelszczyźnie 

Łuków, Bełżyce, Opole Lubelskie i Ryki, to kolejne miejscowości na Lubelszczyźnie, w których odbędzie się spotkanie inicjatywy SOS dla Polskiej Rodziny. 21 i 22 maja w wydarzeniach wezmą udział Elżbieta Kruk, poseł PiS; Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II oraz Michał Mulawa, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego.

W najbliższy wtorek – 21 maja – spotkania w ramach „SOS dla Polskiej Rodziny” będą miały miejsce w Domu Kultury w Bełżycach (godz. 17.00) oraz w Sali spółdzielni Mieszkaniowej w Opolu Lubelskim (godz. 18.30). Z kolei w środę organizatorzy zapraszają do kina „Renesans” w miejscowości Ryki (godz. 17.00) i do budynku poklasztornego przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie (godz. 19.00).

Chęć organizacji spotkań w ramach inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny” wyrażają zarówno samorządowcy, jak i sami mieszkańcy. W niedzielę wydarzenie mające na celu sprzeciw wobec ideologii gender odbyło się we Włoszczowie na prośbę miejscowej ludności. [czytaj więcej]

– Wiele osób z gminy Włoszczowa, tamtejszego powiatu, skontaktowało się z nami zapraszając na spotkanie. To bardzo cieszy. Samorządowcy również wychodzą z taką inicjatywą. Tutaj na Lubelszczyźnie jest na tyle korzystna sytuacja, że samorząd województwa lubelskiego przyjął uchwałę, w której sprzeciwia się genderyzmowi i seksualizacji dzieci w szkołach. Inicjatorami tego postulatu byli właśnie pani poseł na Sejm RP Elżbieta Kruk i pan Michał Mulawa, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego. Do poseł Elżbiety Kruk zgłasza się wiele osób i prosi, aby takie spotkania się odbywały – mówił Hubert Grzegorczyk, koordynator akcji.

Takie wydarzenie zawsze składa się z dwóch części.

– W pierwszej części gość, który jest przez nas poproszony o udział w spotkaniu, opowiada, w jaki sposób genderyzm zagraża polskiej rodzinie i co należy robić, aby polską rodzinę bronić. Osoby te posiadają duże doświadczenie społeczne i polityczne, ale także międzynarodowe – widzą, w jaki sposób ten genderyzm funkcjonuje na Zachodzie i jak doprowadza do przykrych i niekorzystnych sytuacji, np. wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne (…). W drugiej części istnieje możliwość zadawania pytań danej osobie lub dzielenia się swoimi spostrzeżeniami (…). Te spotkania bardzo mobilizują mieszkańców i zachęcają, by sprzeciwiać się szkodliwej ideologii – wskazał rozmówca portalu Radia Maryja.

Do tej pory odbyło się już kilkadziesiąt spotkań inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl