Parlament: Konferencja „Prawa rodziny – rdzeń współczesnej demokracji”

W najbliższą sobotę w polskim parlamencie odbędzie się konferencja „Prawa rodziny – rdzeń współczesnej demokracji”. Spotkanie rozpocznie cykl wydarzeń, które wpisują się w obchody Dnia Praw Rodziny, który jest obchodzony 22 października.

W konferencji udział weźmie ponad 400 osób. Wśród nich przedstawiciele świata polityki, nauki i Kościoła. Głos zabiorą m.in. minister rodziny Elżbieta Rafalska oraz minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Poseł Tadeusz Woźniak, przewodniczący parlamentarnego Zespołu na Rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, poinformował, że w całej Polsce odbędzie się 16 konferencji poświęconych zagadnieniom związanym z rodziną.

Parlamentarzysta, zwracając uwagę na absurdy w prawie, zapowiedział jednocześnie przygotowanie noweli ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie.

Działania, które przygotowujemy, przybliżą kwestie praw rodziny, ponieważ często mówimy o rodzinie, czasami intuicyjnie wyczuwając definicje rodziny i to wszystko, co się rodzinie należy. Jeżeli się zagłębimy w prawodawstwo polskie, to okaże się, że konstytucja nie definiuje rodziny. Definiują ją ustawy szczegółowe, ale zazwyczaj niekorzystnie dla samej rodziny – powiedział Tadeusz Woźniak.

Konferencję organizują; Parlamentarny Zespół na Rzecz Katolickiej Nauki Społecznej i Narodowy Komitet Obchodów Dnia Praw Rodziny przy współpracy ministerstwa sprawiedliwości.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

RIRM

drukuj