Mateusz Morawiecki weźmie udział w spotkaniu gubernatorów MFW i BŚ

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki weźmie udział w dorocznym spotkaniu gubernatorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego (BŚ), które odbędzie się w Waszyngtonie – poinformował w czwartkowym komunikacie resort rozwoju.

Spotkanie rady gubernatorów odbędzie się 13-14 października. Wcześniej wicepremier spotka się w Chicago z Polonią amerykańską oraz z inwestorami.

„Mateusz Morawiecki, jako gubernator MFW z ramienia Polski, będzie uczestniczył w spotkaniach z udziałem ministrów finansów i prezesów banków centralnych 189 krajów należących do MFW i BŚ. Ich tematem będą wyzwania, które stoją przed globalną gospodarką, perspektywy zrównoważonego i stabilnego wzrostu gospodarczego, walka z ubóstwem, wspieranie rozwoju regionalnego” – napisano w komunikacie MR.

Wyjaśniono, że rozmowy z Polonią będą dotyczyć głównie kwestii gospodarczych i coraz lepszych prognoz rozwoju dla kraju. Dodano, że w programie wizyty Morawieckiego w USA są też spotkania z przedstawicielami świata biznesu i nauki.

PAP/RIRM

drukuj