fot. Hubert Grzegorczyk

[NASZ TEMAT] H. Grzegorczyk o akcji „SOS dla Polskiej Rodziny”: Będziemy organizowali tyle spotkań, ile w przyszłości otrzymamy zaproszeń. Chcemy dotrzeć do każdej miejscowości w Polsce

To o. Tadeusz Rydzyk CSsR, był tak naprawdę tym czynnikiem sprawczym. Powiedział wprost, jako jeden z pierwszych, że należy bronić polskich rodzin przed zagrożeniami, które niesie współczesny świat – powiedział o inicjatywie „SOS dla Polskiej Rodziny” w rozmowie z Redakcją Portalową Radia Maryja Hubert Grzegorczyk, koordynator akcji.

Hubert Grzegorczyk podkreślił, że inicjatorem akcji jest środowisko Radia Maryja z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR na czele.

–  I tutaj naprawdę duże podziękowania dla o. Tadeusza Rydzyka CSsR, który był tak naprawdę tym czynnikiem sprawczym. Ojciec powiedział wprost, jako jeden z pierwszych, że należy bronić polskich rodzin przed zagrożeniami, które niesie współczesny świat, laicyzacją i obcą ideologią, która próbuje wtargnąć w nasze tradycyjne wartości i nasze rodziny oraz do naszych szkół. Tak naprawdę to o. dr Tadeusz Rydzyk był tą osobą, która skłoniła nas wszystkich do tego, abyśmy mogli podjąć te działania – mówił Hubert Grzegorczyk.

Na planowanych spotkaniach będą poruszane zagadnienia omawiające zagrożenia, które wynikają z ideologii gender.

– Będziemy chcieli powiedzieć na nich, jakie są zagrożenia związane z genderyzmem i w jaki sposób należy się przed nimi chronić. Te spotkania są szczególnie ważne dla rodziców dzieci, które są w wieku szkolnym, bowiem możemy ich poinformować o tym, co należy robić, aby chronić swoje dzieci przed seksualizacją w szkole, która ma miejsce w takich miastach, jak chociażby dzisiaj Warszawa czy też Gdańsk – mówił działacz społeczny.

Więcej o inicjatywie można dowiedzieć się ze stworzonej specjalnie do tego celu strony internetowej.

– Została stworzona strona internetowa http://sosdlapolskiejrodziny.pl/, więc tytuł łatwo jest zapamiętać, bo brzmi on identycznie jak nazwa całej inicjatywy. Na tej stronie internetowej znajdują się informacje związane z naszą inicjatywą. Będzie się na niej znajdował także w przyszłości kalendarz ze wszystkimi spotkaniami, które będziemy realizowali w całej Polsce. Będą znajdowały się również materiały edukacyjne. Został stworzony także kontakt w postaci adresu mailowego [email protected], żeby również ci, którzy są bardziej internetowi, mogli się z nami kontaktować [zobacz więcej] poinformował Hubert Grzegorczyk.

W planach jest jeszcze wiele spotkań w ramach akcji „SOS dla Polskiej Rodziny”.

– Będziemy na pewno organizowali tyle spotkań, ile w przyszłości otrzymamy zaproszeń. Będziemy chcieli dotrzeć do każdej miejscowości, w której są osoby, które pragną się z nami spotkać. Nie mamy więc żadnej zamkniętej listy spotkań, wszystkie są też w charakterze otwartym. Mamy również tę świadomość, że walka z genderyzmem to nie będzie walka, która trwa kilka dni czy kilka tygodni, ale na pewno będzie trwała kilka czy kilkanaście miesięcy, a być może nawet pare lat – powiedział koordynator akcji SOS dla Polskiej Rodziny”.

Hubert Grzegorczyk odniósł się także do zainteresowania, jakie wśród Polaków wywołuje inicjatywa na rzecz rodziny.

– Zainteresowanie jest ogromne. Wciąż odzywają się do nas i dzwonią nowe osoby, które do tej pory nie kontaktowały się z nami. Również dużo osób pisze do nas na nasz adres mailowy. Tak naprawdę można dzisiaj powiedzieć, że nasza inicjatywa objęła już całą Polskę. Piszą do nas ludzie z niemalże każdego zakątka Polski, którzy chcą, abyśmy przyjechali do nich i poopowiadali o tej całej naszej inicjatywie. Również mamy, i co ogromnie nas cieszy, kontakt z Polonią np. amerykańską, ale także z osobami, które mieszkają w Niemczech czy Holandii. To właśnie oni mówią i przekazują nam, w jaki sposób wygląda właśnie rzeczywistość, która jest dyktowana ideologią LGBT – podsumował Hubert Grzegorczyk.

Jakub Gronczakiewicz/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl