Poseł PiS alarmuje o ograniczaniu lokali wyborczych dla Polonii

Placówki dyplomatyczne utrudniają Polakom, mieszkającym za granicą, uczestnictwo w majowych wyborach prezydenckich – alarmuje poseł Adam Kwiatkowski, członek Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Poseł PiS powiedział w na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności Dnia”, że zmniejszono liczbę lokali, w których można będzie oddać głos. Sytuacja jest o tyle niezrozumiała, że w poprzednich latach nie było z tym problemu. Punkty wyborcze znajdowały się m.in. w polskich szkołach i parafiach.

Szczególnie trudna sytuacja – jak przyznał poseł – jest w Chicago, gdzie w całym okręgu konsularnym znajduje się tylko sześć lokali wyborczych.

Poseł Adam Kwiatkowski stwierdził, że może to być nieprzypadkowe działanie.

Czy wynika to z tego, że Chicago głosowało zawsze na prawicowych kandydatów? Dlaczego w pismach kierowanych do komitetu wyborczego PiS i Andrzeja Dudy, Komisja Wyborcza informuje, że nie ma takich możliwości organizacyjnych, żeby utworzyć więcej punktów do głosowania w Chicago, w sytuacji kiedy jest to niestety absolutna nieprawda – zaznacza poseł.

Parlamentarzysta dodał, że problem stanowi także lokalizacja punktów wyborczych. Niejednokrotnie tworzone są one w miejscach gdzie w ogóle nie mieszkają Polacy.

Poseł zachęca naszych rodaków, aby wysyłali protesty do konsulatów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl