W niedzielę II tura wyborów

Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych powoli dobiega końca. Kandydaci aktywnie zabiegają o głos wyborców, na jaw wychodzą także kolejne skandale.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz rozpisał przetarg, który sam wygrał, natomiast w Kłodzku kandydat podzielił stołki w urzędach i radach nadzorczych spółek, mimo, że jeszcze nie wygrał wyborów.

Jak donoszą gdańskie media prezydent Gdańska rozpisał przetarg w którym sam wystartował. Chodzi o prowadzenie sekretariatu Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jako jedyne do przetargu stanęło Stowarzyszenie Gdański Obszar Metropolitalny, którego prezesem zarządu jest Paweł Adamowicz. Za dwa tygodnie pracy organizacja ma zarobić prawie 700 tysięcy złotych.

Inny z wyborczych skandali wydarzył się w Kłodzku. Z nagrań, które trafiły do sieci wynika, że popierany w drugiej turze wyborów na burmistrza przez Platformę Obywatelską oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej Michał Piszko dogadywał przyznanie posad urzędniczych objętych procedurą konkursową.

Sprawą zajmuje się teraz prokuratura. Pismo w sprawie oburzającej rozmowy otrzymali także przedstawiciele PO i SLD, premier Ewa Kopacz i przewodniczący Leszek Miller.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl