fot. PAP/Darek Delmanowicz

Europejska deklaracja PiS

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swój pomysł na obecność Polski w Unii Europejskiej. Na konwencji w Jasionce partia zaprezentowała dokument pod hasłem „Europejska deklaracja PiS”.

W tej batalii nikt nie zamierza odpuszczać.

– Trzeba walczyć, walczyć i jeszcze raz walczyć. Trzeba gryźć trawę – podkreślał Jarosław Kaczyński.

Polska Sercem Europy – to hasło znalazło się na sztandarach Prawa i Sprawiedliwości w batalii o Parlament Europejski. Stawką wyborów jest przyszłość Polski – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Nasi przeciwnicy atakują naszą polityką społeczną, atakują rodziny, atakują nawet dzieci – akcentował.

I właśnie atak na rodzinę Jarosław Kaczyński przedstawił jako główne zagrożenie, któremu chce przeciwstawić się PiS. Prezes partii rządzącej przypomniał o próbach wprowadzania edukacji seksualnej do szkół. I wskazywał, że nie można mylić tolerancji z afirmacją.

– Afirmacja to jest wsparcie, to dążenie do tego, by jakaś instytucja, by jakieś zjawisko społeczne się rozszerzało, się umacniało – wskazywał prezes partii rządzącej.

Na to zgody Prawa i Sprawiedliwości nie będzie. To socjotechnika, która w imię rzekomej tolerancji ma zniszczyć rodzinę – mówił Jarosław Kaczyński.

– Będziemy mówili „NIE” atakowi na dzieci. Polscy rodzice mają prawo do wychowywania swoich dzieci – zapewniał.

Obrona tradycyjnych wartości jest jednym z pomysłów PiS na Europę.

– Będziemy działać na rzecz powrotu Unii Europejskiej do wartości, które głosili jej twórcy i które miały się stać fundamentem jej rozwoju – akcentował europoseł Tomasz Poręba.

Lider listy Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu, przedstawił dokument pod hasłem: „Europejska deklaracja PiS”.

– Ona składa się z 12 punktów. Tak jak 12 gwiazd we fladze UE – wskazywał.

To m.in.: obrona prawa rodziców do wychowywania swoich dzieci, zabieganie o interesy rolników, wynegocjowanie dobrego dla Polski budżetu UE, obrona zewnętrznych granic, niezależność energetyczna i silna polityka spójności.

– My idziemy rzeczywiście reprezentować polskie interesy, tam w UE – akcentował premier Mateusz Morawiecki.

Pod deklaracją podpisali się kolejno wszyscy liderzy list Prawa i Sprawiedliwości.

Dla nas europejskość to europejskość w konkrecie – mówił premier Mateusz Morawiecki, który przypomniał nową piątkę PiS-u.

– Dla nas europejskość to jest lepsze życie Polaków. To jest zapewnienie połączeń komunikacyjnych, to jest „500 plus” na pierwsze dziecko, to jest Emerytura Plus – mówił.

Fundamentem tych wszystkich propozycji ma być wiarygodność – podkreślił premier.

TV Trwam News/RIRM

drukuj