PiS ujawnia nagranie dot. fałszowania wyników głosowania

Zespół PiS ds. Monitorowania Wyborów zaprezentował materiał, który ma być dowodem na możliwość fałszowania wyników głosowania.

Film pokazał działania członków jednej z warszawskich komisji wyborczych. Po zakończeniu swoich prac opuścili oni lokal wyborczy, bez wywieszenia protokołu przy wejściu do siedziby.

Następnie wyszli z torbami, w której najprawdopodobniej były karty do głosowania i pojechali prywatnym samochodem do komisji obwodowej, w której był informatyk. Rozliczenie z głosów nastąpiło przez wrzucenie worków do piwnicznego okienka, bez sprawdzenia ich zawartości. Mimo to wydano pokwitowanie.

 

 

Poseł Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, stwierdził, że jest to materiał wstrząsający.

– Obrazuje on sytuację, jaka mogła mieć miejsce nie w jednej, nie w dwóch, nie w dziesięciu, ale w tysiącach komisji wyborczych. Ta sprawa musi mieć swoje konsekwencje. Oczywiście pełen raport pani poseł przedstawi w końcu tego tygodnia, a teraz przedstawiamy materiały, które w najbardziej dotkliwy i dobitny  sposób pokazują, co mogło się stać z tymi dwunastoma tysiącami głosów – mówił poseł Antoni Macierewicz.

Przewodnicząca Zespołu PiS ds. Monitorowania Wyborów poseł Anna Sikora wyjaśniła, że zespół powstał na skutek żądań Polaków, zaniepokojonych podobnymi sytuacjami.

– W momencie, kiedy pan prezes Jarosław Kaczyński poinformował opinię publiczną o tym, że powstaje projekt ,,Uczciwe wybory”, natychmiast głos odzyskał Donald Tusk, mówiąc, że to jest psucie państwa. To była pierwsza reakcja rządu na powstanie tego zespołu. Zespół zorganizował ponad czterdzieści tysięcy ludzi w całym kraju. Chcę podkreślić, że są to wolontariusze, są to ludzie, którzy poświęcają swój własny czas do tego, aby naprawdę zbadać najważniejszą procedurę albo jedną z najważniejszych procedur demokratycznego państwa prawa, jaką są wybory. Mienimy się państwem demokratycznym, w związku z tym wybory, okazuje się, że fasadowo, również są demokratyczne – podkreśla poseł Anna Sikora.

Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała konferencję prasową. Możliwe, że odniesie się do zaprezentowanego przez zespół PiS materiału.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl