Polski ksiądz jest na wolności

Polski ksiądz Paweł Witek, porwany przez prorosyjskich separatystów w Doniecku, jest wolny, cały i zdrowy – poinformował na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Ksiądz znajduje się pod opieką polskich dyplomatów – dodał rzecznik.

W środę minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski informował, że polska służba konsularna od wtorku interweniuje w sprawie uwolnienia księdza.

Dziś polski konsul i ks. bp pomocniczy charkowsko-zaporoski udali się na negocjacje z separatystami.

Duchowny zaginął we wtorek około południa. Jego znajomi napisali na Facebooku, że miał wziąć udział w nabożeństwie ekumenicznym na placu Konstytucji w Doniecku, gdzie codziennie odbywa się modlitwa o pokój na Ukrainie, jednak nie pojawił się tam.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl