fot. PAP/EPA

Sekretarz skarbu USA: Zakończenie wojny na Ukrainie najlepszym sposobem na naprawę światowej gospodarki

Zakończenie wojny na Ukrainie jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów światowej gospodarki – podkreśliła w poniedziałek sekretarz skarbu USA, Janet Yellen, przed szczytem G20 w Indonezji, w wyraźnym przesłaniu do Rosji.

„Zakończenie wojny przez Rosję jest moralnym imperatywem i po prostu najlepszą rzeczą, jaką można zrobić dla światowej gospodarki” – powiedziała Yellen w kuluarach spotkania ze swoim francuskim odpowiednikiem Bruno Le Maire.

Oficjalnie rosyjska inwazja na Ukrainę nie będzie na porządku dziennym szczytu największych gospodarek świata w Indonezji. Przywódcy państw grupy G20 spotykają się we wtorek i środę na wyspie Bali.

Moskwa wezwała G20 do skupienia się na kwestiach gospodarczych i finansowych, a nie na kwestiach politycznych i bezpieczeństwa.

Jak podkreśla agencja AFP, jednak rozpoczęta dziewięć miesięcy temu przez Rosję wojna ma głębokie reperkusje gospodarcze, z gwałtownym wzrostem cen energii i żywności.

Gospodarz szczytu, Indonezja, wzywa do negocjacji pokojowych i odmawia bezpośredniego potępienia Moskwy.

Władimir Putin nie weźmie udziału w szczycie G20 na Bali. Będzie reprezentowany przez szefa dyplomacji Siergieja Ławrowa.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl