Obraz autorstwa Freepik

Eksplozja na granicy USA i Kanady

Eksplozja na granicy Stanów Zjednoczonych i Kanady. Nie ma dowodów, by był to zamach terrorystyczny. Zginęły dwie osoby – kierowca i pasażer pojazdu. Ranny został pracownik straży granicznej.

Do zdarzenia doszło około godziny 11.27 czasu lokalnego. Jadący z dużą prędkością samochód uderzył w betonową barierę przy przejściu granicznym między Kanadą a USA w pobliżu wodospadu Niagara.   

– Najpierw pomyślałem, że to samolot. Wyglądało, jakby było to w zwolnionym tempie – i powiedziałem: mój Boże, to samochód – wskazał mężczyzna.

Pojazd eksplodował.

– W ciągu kilku sekund zobaczyliśmy średniej wielkości pojazd, prawdopodobnie sedan, który stanął w płomieniach i nagle zaczął dymić – mówił świadek zdarzenia.

Nagrania płonącego samochodu obiegły internet. Na miejsce udały się służby ratunkowe. Zginęły dwie osoby – kierowca i pasażer pojazdu. Ranny został pracownik straży granicznej, który przebywa obecnie w szpitalu. Władze tymczasowo zamknęły cztery mosty.

– Rząd Kanady podchodzi do tej sytuacji niezwykle poważnie. Jesteśmy w bliskim kontakcie z władzami amerykańskimi – zaznaczył minister bezpieczeństwa publicznego Kanady, Dominic LeBlanc.

Zarówno po stronie USA, jak i Kanady pojawiły się obawy, że był to atak terrorystyczny. Doniesienia sugerujące, że na pokładzie samochodu były materiały wybuchowe publikowały media. Jednak Gubernator Stanu Nowy Jork uspokoił.

– W tej chwili nic nie wskazuje na atak terrorystyczny. Powtórzę. W tej chwili nic nie wskazuje na atak terrorystyczny – podkreślił Gubernator Stanu Nowy Jork, Kathy Hochul.

Zdarzenie badają służby.

– Jest wiele pytań i podejmujemy dalsze działania, aby jak najszybciej uzyskać jak najwięcej odpowiedzi – powiedział premier Kanady, Justin Trudeau.

Po tym, co wydarzyło się na moście granicznym, USA zaostrzyły środki bezpieczeństwa na lotnisku w Buffalo. Zamknięte zostały również okoliczne urzędy. Jak przekazał Biały Dom, o zdarzeniu poinformowany został prezydent Joe Biden. On i jego zespół monitorują sytuację.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl