Polska mąka dla Libanu

Do Libanu dociera polska mąka, z której na miejscu zostanie wypieczony chleb dla potrzebujących. Na Bliski Wschód udał się ks. prof. Waldemar Cisło z Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Ks. prof. Waldemar Cisło skierował swoje słowa podziękowania z portu w Bejrucie. Miejsce to kojarzone jest m.in. z wybuchu, do jakiego doszło w 2020 roku.

– Powoli powraca tu życie. Jesteśmy tutaj, ponieważ dzięki naszym darczyńcom mogliśmy wysłać 800 ton mąki z polskiego zboża – wyjaśnił ks. prof. Waldemar Cisło.

Dyrektor polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie przypomniał, że liczący 4,5 mln mieszkańców Liban przyjął 2 mln uchodźców z Syrii.

– Sytuacja ekonomiczna państwa jest dramatyczna. Stąd inicjatywa pana Marka Małeckiego, który sfinansował transport 800 ton mąki. Ona będzie rozdawana nie tylko w obozach dla uchodźców, ale także w szkołach, sierocińcach – tam, gdzie jest ona najpotrzebniejsza. Serdecznie dziękuję wszystkim Polakom za to, że okazujemy solidarność i pomoc najbiedniejszym uchodźcom z Syrii oraz Libańczykom – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

TV Trwam News

drukuj