
Polska mąka dla Libanu
Do Libanu dociera polska mąka, z której na miejscu zostanie wypieczony chleb dla potrzebujących. Na Bliski Wschód udał się ks. prof. Waldemar Cisło z Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
Ks. prof. Waldemar Cisło skierował swoje słowa podziękowania z portu w Bejrucie. Miejsce to kojarzone jest m.in. z wybuchu, do jakiego doszło w 2020 roku.
– Powoli powraca tu życie. Jesteśmy tutaj, ponieważ dzięki naszym darczyńcom mogliśmy wysłać 800 ton mąki z polskiego zboża – wyjaśnił ks. prof. Waldemar Cisło.
🇵🇱🤝🇱🇧 #SolidarniZBliskimWschodem || 🎥 Do Libanu dociera już polska mąka, z której na miejscu zostanie wypieczony chleb 🫓🍞 dla potrzebujących. Przekażemy pomoc do szkół, sierocińców i obozów dla uchodźców. 📦📦 Łącznie 8⃣0⃣0⃣ ton. pic.twitter.com/as5G4Edgly
— ks. Waldemar Cisło (@Waldemar_Cislo) September 22, 2023
Dyrektor polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie przypomniał, że liczący 4,5 mln mieszkańców Liban przyjął 2 mln uchodźców z Syrii.
– Sytuacja ekonomiczna państwa jest dramatyczna. Stąd inicjatywa pana Marka Małeckiego, który sfinansował transport 800 ton mąki. Ona będzie rozdawana nie tylko w obozach dla uchodźców, ale także w szkołach, sierocińcach – tam, gdzie jest ona najpotrzebniejsza. Serdecznie dziękuję wszystkim Polakom za to, że okazujemy solidarność i pomoc najbiedniejszym uchodźcom z Syrii oraz Libańczykom – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.
TV Trwam News