fot. pixabay.com

Dzień Rolnictwa Ekologicznego

Obchodzimy dziś europejski dzień produktu ekologicznego. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce zachęcać konsumentów, by świadomie dokonywali zakupów.

Informację o tym, czy mamy do czynienia z produktem ekologicznym, znajdziemy na etykiecie. Zielony listek wskazuje, że towar jest certyfikowany i został sprawdzony. Minister rolnictwa, Robert Telus, mówi, że wciąż trzeba robić więcej, by uwiarygadniać produkty ekologiczne w oczach konsumentów.

– Żeby ten listek był takim żelaznym listkiem, pewnym listkiem. Jeżeli klient kupuje towar z listkiem, to musi być pewien, że to jest produkt ekologiczny – wskazuje minister Robert Telus.

Dziś europejski dzień produktu ekologicznego. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce wykorzystać go do promowania patriotyzmu konsumenckiego.

– Mamy bardzo rozdrobnioną strukturę rolnictwa w Polsce. 11 ha to średnia gospodarstwa. To jest właśnie nisza albo szansa dla małych gospodarstw, aby produkować produkt ekologiczny – zaznacza szef resortu rolnictwa.

Udział rolnictwa ekologicznego w Polsce to ok. 3 procent.

– Chcemy to podwoić w krótkiej perspektywie, jeśli chodzi o uprawy rolne w naszym kraju i dojść do około miliona hektarów, jeżeli chodzi o uprawę w systemie rolnictwa ekologicznego – mówi wiceminister rolnictwa, Rafał Romanowski.

Resort rolnictwa przestrzega, by nie mylić produktu ekologicznego z produktem bio, który niekoniecznie musi wskazywać, że towar został wyprodukowany w sposób, jakiego byśmy oczekiwali.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl