fot. Robert Krawczyk

[TYLKO U NAS] O. L. Knabit OSB: Ideologia gender jest ideologią, z punktu widzenia wiary, zupełnie niesłuszną

Ideologia gender jest ideologią, z punktu widzenia wiary, zupełnie niesłuszną. Człowiek po grzechu pierworodnym chciał być jak Bóg, a więc on ma decydować o tym, co jest dobre, a co złe i zaciera różnice między płciami, stając się ważniejszym od Pana Boga, mówi, że płeć to nie jest sprawa normalnego powstawania człowieka z relacji seksualnej między mężem a żoną, ale wytwór kulturalny – powiedział w filmie „Zmierzch. Ofensywa ideologii gender” o. Leon Knabit OSB.

Ideologia gender, która szerzy się w dzisiejszym świecie i w Polsce jest kontynuacją komunizmu.

– To jest ciąg dalszy komunizmu. Tam jest ideologia. Uświadomiona mniejszość narzuca swą wolę nieuświadomionej większości. Komunistów wtedy było mniej, ale oni byli uświadomieni, mądrzy, dawali szczęście, radość, raj na ziemi i tym głuptakom nieświadomym narzucali, a jak się nie podobało, to się mordowało miliony ludzi w imię ideologii – podkreślił o. Leon Knabit OSB.

Gender to również ideologia niezgodna z nauczaniem Kościoła. Jest zaprzeczeniem Boskiej natury i stworzenia człowieka.

– Ideologia gender jest ideologią, z punktu widzenia wiary, zupełnie niesłuszną. Wierzymy, że Pan Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i niewiastę i zalecił im, żeby się rozmnażali i napełniali ziemię. Człowiek po grzechu pierworodnym chciał być jak Bóg, a więc on ma decydować o tym, co jest dobre, a co złe i zaciera różnice między płciami, stając się ważniejszym od Pana Boga, mówi, że płeć to nie jest sprawa normalnego powstawania człowieka z relacji seksualnej między mężem a żoną, ale wytwór kulturalny. Sprzeciwia się więc prawu Bożemu, a my – jako ludzie wierzący – nie możemy tego absolutnie przyjąć – wskazał o. Leon Knabit OSB.

RIRM

drukuj