fot. facebook.com/leonknabit

Kraków: Ojciec Leon Knabit wyszedł ze szpitala

Ojciec Leon Knabit wyszedł ze szpitala i wrócił do opactwa benedyktynów w krakowskim Tyńcu – poinformowali zakonnicy w mediach społecznościowych.

„Ojciec Leon czuje się dobrze i przekazuje wszystkim swoje pozdrowienia. Jednocześnie dziękuje tym, którzy modlili się w jego intencji. Do tych podziękowań dołącza się cała wspólnota mnichów z Tyńca” – napisali benedyktyni.

91-letni o. Leon Knabit trafił do szpitala w Wielki Piątek po tym, jak pojawiły się u niego niepokojące objawy. Jak przekazali benedyktyni, problemy zakonnika nie wynikały z zakażenia koronawirusem lub powikłań po COVID-19, ale ze stanu zapalnego, który udało się wyleczyć.

„W dalszym ciągu polecamy Waszym modlitwom życie i zdrowie naszego najstarszego mnicha” – zwrócili się z prośbą benedyktyni.

O. Leon Knabit pod koniec października po zakażeniu koronawirusem trafił do szpitala, opuścił go w pierwszych dniach listopada.

Benedyktyn słynie z werwy i poczucia humoru, podąża za duchem czasu – nieobce mu są nowe technologie, internet i media społecznościowe. W 2016 r., w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, był twarzą kampanii „Młodość to stan ducha”. Ukazała się też wtedy jego książka „Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha”.

PAP

drukuj