Ks. prof. P. Bortkiewicz: Polska powinna jak najszybciej wycofać się z Konwencji Stambulskiej

Polska powinna jak najszybciej wycofać się z Konwencji Stambulskiej, ponieważ uderza ona w rodzinę – stwierdził na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Bioetyk wskazał, że to właśnie ten dokument umożliwia działania przemocowe m.in. wobec dzieci czy młodzieży. Jako przykład podał Kartę LGBT +, którą podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Włodarz stolicy zobowiązał się do wspierania społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych. Dokument przewiduje m.in. edukację antydyskryminacyjną i antyprzemocową w szkole.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz podkreślił, że działania władz stolicy wpisują się w realizację strategii środowisk lewicowych.

– Mimo że nadal jesteśmy społeczeństwem chrześcijańskim, to dokonuje się właśnie klasyczny przykład strategii, którą prowadzą środowiska neoliberalne i neolewicowe, czyli strategię marszu przez instytucję czy przez kulturę. Proszę zauważyć, że to nie jest w tej chwili ważne, ilu rodziców rzeczywiście popiera w Warszawie program edukacji seksualnej czy program Karty LGBT +. Istotne jest to, że władze Warszawy taki program narzucają. Oni mają władzę i w związku z tym nie liczy się to, jak do tego tematu podchodzi większość, tylko liczy się to, jak do tego tematu podchodzą instytucje rządzące – zaznaczył ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Duchowny przypomniał też, że to konstytucja gwarantuje rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnym przekonaniem.

Podobne stanowisko w tej sprawie zajęli też ks. kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup warszawski, i ks. bp Romuald Kamiński, biskup warszawsko– praski. Jak wskazali, deklaracja LGBT jest sprzeczna z ustawą zasadniczą [zobacz więcej].

Do złożenia wyjaśnień ws. podjętych działań wezwał Rafała Trzaskowskiego rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl