fot. flickr.com

Konferencja nt. nowych mediów #czasnanet 2 kwietnia w WSKSiM

Studenci WSKSiM we współpracy z władzami uczelni organizują konferencję na temat nowych mediów – #czasnanet. Sympozjum studencko-doktoranckie odbędzie się 2 kwietnia. Spotkanie skierowane jest do młodych naukowców.

Planowana jest sesja plenarna, ale też trzy mini sesje. Uczestnicy będą dyskutować na tematy z takich obszarów jak z cyfrowy image, cyfrowa osobowość i cyfrowy areopag.

Wśród zagadnień, które będą omawiane na konferencji, pojawi się problem uzależnienia od internetu – powiedziała na antenie TV Trwam dr Karolina Dziewulska-Siwek, kierownik Instytutu Dziennikarstwa WSKSiM.

– Wszyscy korzystamy z internetu; wszyscy tak naprawdę bez niego poniekąd nie potrafimy żyć, bo ten internet pomaga nam w nauce, pracy, podczas robienia zakupów, ale internet też nas uzależnia. Często, może zbyt często, korzystamy z aplikacji. Relacje wirtualne często nie przenoszą się do realnego świata. Nad tym chcemy się pochylić – podkreśliła dr Karolina Dziewulska-Siwek.

Osoby, które chcą wziąć udział w konferencji, muszą wypełnić formularz dostępny na stronie nowemedia.wsksim.edu.pl. Termin rejestracji upływa 20 marca [zobacz].

WSKSiM w Toruniu kształci specjalistów między innymi na kierunku informatyka. Uczelnia oferuje także nowatorski kierunek – informatykę medialną. W tym przypadku są to trzyletnie studia licencjackie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl