fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Przewodnicząca komisji rodziny ma służyć działaniom obstrukcyjnym w pracach tej komisji

„Obecna przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny ma służyć działaniom obstrukcyjnym w pracach tej komisji i ma stanowić usprawiedliwienie dla dalszej bierności w sprawach związanych np. z ustawą aborcyjną” – powiedział w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk.

Wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu powiedział, że wybór Magdaleny Biejat na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny „jest bardzo dziwny”.

– Komisja ta jest bardzo istotnym elementem polityki społecznej państwa, a wręcz jej podstawą. Oddanie tej komisji w ręce osoby, której poglądy są bardzo jednoznaczne i drastycznie odległe od tego, co chcielibyśmy widzieć w polityce budowanej na wartościach konserwatywnych – tzn. takich, które uznają określoną definicję małżeństwa jako związek kobiety i mężczyzny, które uznają w sposób jednoznaczny prawo do życia poczętego bez ograniczeń, które nie zgadzają się na szereg zaburzeń związanych z przemodelowaniem i redefinicją małżeństwa i rodziny – jest absolutnie niezrozumiałe. Nawet jeśli w grę wchodzą parytety czy układ kompromisów politycznych, to cena, którą PiS chce zapłacić za te kompromisy, jest zbyt szkodliwa dla Polski – wskazał ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Etyk zauważył, że „poprzednia komisja ds. polityki rodzinnej była pod przewodnictwem członka Prawa i Sprawiedliwości i nie przeprowadziła ona oczekiwanych, przynajmniej przez część elektoratu, zmian”.

– Zmian związanych chociażby z delegalizacją ustawy aborcyjnej czy działaniami na rzecz wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. (…) Wydaje się, że obecna przewodnicząca ma służyć działaniom obstrukcyjnym w pracach tej komisji i ma stanowić usprawiedliwienie dla dalszej bierności w sprawach, o których wspomniałem. Krótko mówiąc, to jest wizerunkowo bardzo negatywna sprawa. Nie bardzo jestem skłonny uwierzyć w zapewnienia, że większość w tej komisji Prawa i Sprawiedliwości jest gwarancją tego, że ta komisja przeprowadzi procedowanie ustaw, które nie były przeprowadzone we wcześniejszym, optymalnym składzie – zaznaczył duchowny.

W kontekście Konwencji Stambulskiej ks. prof. Paweł Bortkiewicz podkreślił, że „jest to konwencja radykalnie zła i zakłamana”.

– Z badań, które przeprowadzało Ministerstwo Polityki Społecznej w czasach Platformy Obywatelskiej, kiedy ta konwencja została przyjęta przez polski rząd, wynikało, że główne źródła przemocy w rodzinie to alkoholizm, narkotyki, seksualizacja wizerunku kobiety oraz bezrobocie. Problemem jest to, że w konwencji nie ma nawet sylaby, która na to by wskazała. Natomiast co według niej jest źródłem przemocy? Okazuje się, że jest to stereotypowy wizerunek małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, wzmacniany przekazem religijnym. (…) Celem tej konwencji nie jest walka z przemocą, tylko przemoc wymierzona w małżeństwo tradycyjne – wskazał wykładowca UAM i WSKSiM.

Cała rozmowa z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl