Rząd D. Tuska kontynuuje zamach na życie nienarodzonych dzieci

Trwa batalia o życie. W Sejmie prowadzone są prace nad liberalizacją tzw. aborcji.

Po przejęciu władzy w Polsce przez Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Lewicę ponownie rozpoczęła się dyskusja na temat tzw. aborcji.

– Myślę, że wszystkie logiczne argumenty są przeciwko tzw. aborcji. W dzisiejszym świecie nie ma najmniejszych wątpliwości. Wystarczy wziąć książkę od biologii, żeby dowiedzieć się, kiedy powstaje nowy człowiek, kiedy powstaje nowe życie – mówił Piotr Uściński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były wiceminister rozwoju i technologii.

Moment, w którym zaczyna się życie ludzkie, to moment poczęcia. Wskazuje na to m.in. Konstytucja RP oraz akty międzynarodowe.

– Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej również zakłada, że każdy ma prawo do życia. Tam jest wprost napisane, że każdy ma prawo do życia, nie ma napisane z wyjątkiem nienarodzonych – podkreślił Piotr Uściński.

Widzimy mocne naciski lobby aborcyjnego na to, aby zmieniać definicje prawa, by zmianą w zapisach pozbawić człowieczeństwa dzieci nienarodzone. Mowa tutaj o rezolucji Parlamentu Europejskiego, który wzywa do tego, żeby zmienić Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Człowiek nie może odbierać drugiemu człowiekowi życia, a to proponują także rozwiązania przemycane w polskim Sejmie. Chodzi m.in. o zabijanie dzieci do 12 tygodnia ciąży lub 24 tygodnia ciąży w przypadku, kiedy u dziecka zostanie wykryta wada genetyczna.

– Nawet w Koalicji Obywatelskiej doszło do tego, że wprowadzono dyscyplinę w głosowaniu (…), a to był i jest dobry zwyczaj parlamentarny, że w sprawach związanych z sumieniem przeważnie była wolność sumienia – oznajmił poseł PiS.

Dyscyplina partyjna nie zwalnia jednak z odpowiedzialności za życie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl