fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent A. Duda weźmie udział w sesji otwarcia wydarzenia nt. promowania zrównoważonego rozwoju przez powiązania infrastrukturalne Zgromadzenia ONZ

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje wizytę w Stanach Zjednoczonych. Dziś w Nowym Jorku ma wystąpić na otwarciu wydarzenia nt. budowania globalnej odporności i promowania zrównoważonego rozwoju przez powiązania infrastrukturalne Zgromadzenia ONZ.

W środę Prezydent RP spotkał się z przewodniczącą Rady Gospodarczej i Społecznej ONZ, z przewodniczącym zgromadzenia ogólnego, a następnie z sekretarzem generalnym ONZ.

Wszystkie spotkania były bardzo ważne – ocenił prezydent, dodając, że omawiane tematy związane były m.in. z rozwojem Polski i naszej części Europy.

– Mówiłem o współpracy w ramach Trójmorza, o naszym rozwoju infrastrukturalnym, a także o planach inwestycji w naszej części Europy. Z sekretarzem generalnym ONZ najważniejszym tematem była kwestia bezpieczeństwa oraz dwóch wielkich kryzysów, z którymi mamy dziś do czynienia. Ten, który wynika z rosyjskiej agresji na Ukrainę, i ten, który toczy się na Bliskim Wschodzie. Sekretarz pytał mnie o ocenę sytuacji na Ukrainie. Podkreślałem, że musimy uczynić wszystko, aby Rosja nie wygrała wojny – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent RP był także pytany przez dziennikarzy o spotkanie z Donaldem Trumpem, byłym amerykańskim prezydentem i prawdopodobnym ponownym kandydatem na ten urząd. W tym kontekście Andrzej Duda powiedział, że jest to prywatna wizyta. Tłumaczył, że prezydenci spotykają się w czasie swoich wizyt zagranicznych z różnymi politykami.

„To jest normalne, że jeżeli jakieś państwo ma dobre stosunki z drugim państwem, to chce, żeby te relacje były najlepsze z przedstawicielami różnych stron sceny politycznej” – powiedział Prezydent RP.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1780833092350918990

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl