fot. PAP/Piotr Nowak

Senat zajmie się przepisami przedłużającymi wakacje kredytowe

Senat na rozpoczynającym się dziś dwudniowym posiedzeniu zajmie się m.in. przepisami przedłużającymi wakacje kredytowe na rok bieżący. Sejm przyjął je w ubiegłym tygodniu.

Zgodnie z przyjętą przez Sejm nowelą kredytobiorcy będą mogli skorzystać z możliwości wstrzymania opłacania raty kredytowej dwukrotnie w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia oraz dwukrotnie w okresie od 1 września do 31 grudnia. Rozwiązanie przewidziane jest dla osób, których rata przekroczy 30 proc. dochodu gospodarstwa domowego, liczonego jako średnia za poprzednie trzy miesiące albo osób, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Zawieszenie spłaty kredytu będzie przysługiwać w przypadku, gdy wartość udzielonego kredytu nie będzie przekraczała 1,2 mln złotych.

Nowela rozszerza też możliwości skorzystania z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Maksymalna pomoc dla kredytobiorców zostanie zwiększona z 2 do 3 tys. złotych. Wydłużony zostanie również okres pomocy – z 36 do 40 miesięcy. Pomoc będzie udzielana w formie pożyczki w maksymalnej wysokości do 120 tys. zł, której spłata będzie rozłożona na 200 rat, a nie – jak obecnie – 144 raty.

Posiedzenie, na którym Senat zajmie się rządową ustawą ws. wakacji kredytowych, rozpocznie się o  godz. 11.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl