fot. PAP/Paweł Supernak

Premier M. Morawiecki: Kiedy raty kredytu stają się za wysokie, państwo interweniuje i działa

Od dziś można składać wnioski o zawieszenie spłaty raty kredytu hipotecznego przez maksymalnie 8 miesięcy w tym i przyszłym roku. Dotyczy to osób, które zaciągnęły kredyt w złotych na własny cel mieszkaniowy.

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że wakacje kredytowe dotyczące kredytów hipotecznych mają złagodzić niepewność tych, którzy zaciągnęli takie zobowiązania. [czytaj więcej]

Szef rządu mówił, że to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób będących w najtrudniejszej sytuacji.

Niesienie pomocy obywatelom jest dla nas pierwszorzędnym nakazem, jest dla nas wyznacznikiem i drogowskazem, czego najlepszym dowodem jest wiarygodne, konkretne zrealizowanie naszej obietnicy dotyczącej wakacji kredytowych. Dlatego wprowadzamy te wszystkie mechanizmy, które mają ubezpieczyć, ułatwić życie ludziom, którzy wzięli kredyt hipoteczny. Przywracamy równocześnie pewnego rodzaju równowagę. Kredyt miał być przepustką do własnego domu, a nie kamieniem młyńskim u szyi niektórych zwłaszcza tych, którzy tracą pracę, albo są w trudnej sytuacji bytowej. Dlatego, kiedy raty kredytu stają się za wysokie, państwo interweniuje i działa – mówił premier RP.

Mateusz Morawiecki zaapelował też do tych, którzy chcieliby skorzystać z czterech rat wakacji kredytowych, by składali wnioski nawet dzisiaj. Rząd szacuje, że z tego rozwiązania może skorzystać nawet 2 mln polskich rodzin.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl