fot. PAP/Tomasz Gzell

Premier Mateusz Morawiecki otworzył obrady tzw. edukacyjnego okrągłego stołu

Premier Mateusz Morawiecki otworzył obrady tzw. edukacyjnego okrągłego stołu. Rozmowy rozpoczęły się w południe na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W obradach, które są kontynuacją wcześniejszych sesji z 26 i 30 kwietnia, biorą także udział między innymi wiceministrowie edukacji, przedsiębiorczości, nauki oraz dyrektor CKE. Są obecni także przedstawiciele rodziców, nauczycieli, samorządowców i eksperci. Po sesji plenarnej nastąpi debata w formie pięciu podstolików tematycznych: uczeń, nauczyciel, rodzic, jakość edukacji i nowoczesna szkoła.

W toku prac pojawiają się bardzo ciekawe pomysły – powiedział, otwierając obrady, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu dodał, że liczy na wypracowanie wspólnego mianownika zmian w oświacie. Wyraził też nadzieję na to, że uczestnicy „okrągłego stołu” bardzo dobrze zdadzą ten egzamin.

– Cały czas trzymam drzwi otwarte. Zapraszamy te związki zawodowe, które nie zdecydowały się do nas dołączyć. Mam nadzieję, że ta formuła będzie bardzo otwarta. Te obrady na pewno wymagają dłuższego cyklu spotkań, na który jesteśmy gotowi. Jeżeli będą jakieś cząstkowe wnioski i propozycje i będą miały charakter przekonsultowany, to myślę, że warto wdrażać je sukcesywnie, nie czekając na to aż wszystko od początku do końca zostanie uzgodnione, bo może to nie być takie łatwe – podkreślił premier.

Rozmowy tzw. okrągłego stołu poświęconego edukacji to inicjatywa premiera Mateusza Morawieckiego. Pierwszy ich etap odbył się 26 kwietnia. Kilka dni później odbyły się obrady w podstolikach. „Okrągły stół” to pokłosie strajku nauczycieli.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl