fot. PAP/Hanna Bardo

Premier M. Morawiecki spotkał się z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Koszęcinie z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Szef polskiego rządu przebywa dziś na Śląsku.

Jednym z punktów tej wizyty było spotkanie z zespołem „Śląsk”. Jesteście naszym wspaniałym dobrem Polski i ambasadorem polskiej kultury. Wasze dzieła są znane na wszystkich kontynentach – podkreślił szef polskiego rządu.

– Wasze dzieło, wasze tańce, pieśni, piosenki są tak piękne, tak znane na wszystkich kontynentach świata, że trudno mi sobie wyobrazić lepszą wizytówkę Polski. Jesteście naszym wspaniałym dobrem narodowym. Oby następne dziesiątki lat, wieki służyły rozwijaniu polskiej kultury, łączeniu tego, co w taki piękny sposób polską kulturę ludową łączy szerzej z kulturą polską i pomaga rozsławiać ją na całym świecie – powiedział premier.

Mateusz Morawiecki wręczył Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis dyrektorowi „Śląska” Zbigniewowi Cierniakowi. Dyrektor zespołu podziękował Prezesowi Rady Ministrów za wsparcie udzielone przez rząd.

– Panie premierze, chciałbym serdecznie podziękować w imieniu całego zespołu za mecenat, wsparcie Ministerstwa Kultury i rządu dla Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. To niezwykle ważne, daje nam to ogromne możliwości w zakresie działań strategicznych i planowania, ale – mówiąc wprost – również w zakresie promowania polskiej kultury. To  Zespół Pieśni i Tańca czyni na co dzień – wskazał Zbigniew Cierniak.

Już niedługo Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny uda się do Japonii, gdzie zaplanowanych jest 30 koncertów. W tym roku wystąpi też w USA i Kanadzie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl