fot. twitter.com/PiotrUscinski

P. Uściński: W momencie zapłodnienia powstaje nowy człowiek, który ma swój materiał genetyczny. Nie jest to żaden fragment tkanki matki. Jest to nowe ludzkie życie, które należy chronić

W dzisiejszym świecie nie ma najmniejszych wątpliwości. Wystarczy wziąć książkę od biologii, żeby dowiedzieć się, kiedy powstaje nowy człowiek. Nie ma tutaj żadnych tajemnic biologicznych. W momencie zapłodnienia powstaje nowy człowiek, który ma swój materiał genetyczny. Nie jest to żaden fragment tkanki matki. Jest to nowe ludzkie życie, które należy chronić zgodnie z założeniami naszej cywilizacji, zgodnie z chrześcijańskimi korzeniami. Człowiek i jego godność jest w centrum uwagi w naszej cywilizacji od setek lat. To jest podstawowy argument, ale są także argumenty prawne. Konstytucja RP chroni życie każdego człowieka. Póki co Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej również zakłada, że każdy ma prawo do życia – podkreślił Piotr Uściński, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w programie „Polski punkt widzenia” emitowanym w TV Trwam.

Sejm powołał komisję nadzwyczajną, która ma zająć się czterema projektami ustaw odnoszących się do tzw. aborcji. Część opozycji podczas głosowania opowiedziała się za odrzuceniem tych projektów. Posłowie, którzy sprzeciwili się głosowaniu za zabijaniem nienarodzonych dzieci, podkreślali, że życie człowieka zaczyna się od zapłodnienia i należy je chronić aż do naturalnej śmierci. Dodatkowo Konstytucja RP i Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej zakładają, że każdy człowiek ma prawo do życia.

Myślę, że wszystkie logiczne argumenty są przeciwko tzw. aborcji. W dzisiejszym świecie nie ma najmniejszych wątpliwości. Wystarczy wziąć książkę od biologii, żeby dowiedzieć się, kiedy powstaje nowy człowiek. Nie ma tutaj żadnych tajemnic biologicznych. W momencie zapłodnienia powstaje nowy człowiek, który ma swój materiał genetyczny. Nie jest to żaden fragment tkanki matki. Jest to nowe ludzkie życie, które należy chronić zgodnie z założeniami naszej cywilizacji, zgodnie z chrześcijańskimi korzeniami. Człowiek i jego godność jest w centrum uwagi w naszej cywilizacji od setek lat. To jest podstawowy argument, ale są także argumenty prawne. Konstytucja RP chroni życie każdego człowieka. Póki co Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej również zakłada, że każdy ma prawo do życia – mówił Piotr Uściński.

Propozycja Koalicji Obywatelskiej i Lewicy zakłada możliwość zabicia nienarodzonego dziecka do 12. tygodnia ciąży lub do 24. tygodnia ciąży, w przypadku kiedy u dziecka zostanie wykryta wada genetyczna. Tego typu propozycja jest niezgodna z Konstytucją RP. Dodatkowo jest to także dyskryminacja osób z niepełnosprawnością. Organizacje dopuszczające się tego typu projektów są niewątpliwie organizacjami zbrodniczymi, które mają na rękach krew nienarodzonych dzieci.

My powinniśmy być strażnikami Konstytucji RP. Nie wolno nam głosować za projektami niezgodnymi z konstytucją. W przypadku tzw. aborcji eugenicznej, czyli tam, gdzie mamy do czynienia z człowiekiem, który ma jakąś niepełnosprawność, chorobę, dochodzą jeszcze argumenty niedyskryminacji. Nie wolno nikogo dyskryminować ze względu na niepełnosprawność. Te cztery projekty są niezgodne z Konstytucją RP. Nie stwierdził tego tylko ostatni skład Trybunału Konstytucyjnego, ale również poprzednie składy. Profesor Andrzej Zoll, który był w latach 90. szefem Trybunału Konstytucyjnego, podkreśla, że są to projekty niekonstytucyjne i nie powinny być procedowane w polskim Sejmie. Myślę, że organizacje, które zgłaszają tego typu projekty, możemy nazwać organizacjami zbrodniczymi, ponieważ chcą wprowadzać legalną zbrodnię – wskazał poseł PiS.

Piotr Uściński zauważył, że odkąd Lewica uzyskuje odpowiednią większość, forsuje i zmienia przepisy dotyczące tzw. aborcji.

– Kiedy Lewica uzyskała odpowiednią większość w parlamencie w latach 90., to od razu zmieniła przepisy dotyczące tzw. aborcji. W 1996 roku została zmieniona ustawa w tym zakresie i wtedy Trybunał Konstytucyjny zablokował zmianę, ale na kilka miesięcy przepisy były zmienione, czyli była znowu dopuszczana tzw. aborcja, wtedy była ona nazwana ze względów społecznych. Zawsze kiedy Lewica miałaby dostać większość w parlamencie, to będzie próbowała takie rzeczy przepychać. Myślę, że nie ma to nic wspólnego z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, natomiast ten wyrok z 2020 roku można było przeprowadzić lepiej od strony politycznej. Trybunał Konstytucyjny nie jest ciałem politycznym, on po prostu ma wydać wyrok, co jest zgodne z Konstytucją RP, a co nie. Za wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego były propozycje rozwiązań legislacyjnych, które od razu można było wdrażać w życie. Rozwiązania te wspierałyby rodziny wychowujące dzieci niepełnosprawne. My takie rozwiązania wdrożyliśmy – akcentował gość programu „Polski punkt widzenia”.

Partie prawicowe w Sejmie próbują wielokrotnie rozmawiać z lewą stroną sceny politycznej na temat zabijana nienarodzonych dzieci. Niestety, Lewica powiela swoje teorie, że dziecko jest kawałkiem tkanki matki, a nie nowym człowiekiem, co za tym idzie, nie docierają do nich żadne argumenty. Dodatkowo prawicy wmawia się, że stoi po stronie życia tylko i wyłącznie ze względu na Kościół.

Dla mnie dyskusja na argumenty merytoryczne to jest dociekanie pewnej prawdy. W Sejmie z naszymi oponentami czasem w ogóle nie da się rozmawiać, bo jeżeli pod drugiej stronie słyszy się argumentacje, że dziecko to jest kawałek tkanki matki, a nie nowy człowiek, to jak możemy w ogóle rozmawiać. Oni nie chcą brać argumentów pod uwagę. Tutaj ciężko jest rozmawiać. My oczywiście próbujemy o tym rozmawiać, ale to nie jest proste. Tamta strona wmawia nam, obrońcom życia, że my to robimy, bo Kościół tak każe. To nie jest tak, że tylko z pobudek religijnych podejmujemy kwestię ochrony życia – stwierdził Piotr Uściński.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl