fot. Monika Tomaszek

W referendum w San Marino większość poparła zabijanie nienarodzonych dzieci

Zdecydowana większość mieszkańców San Marino poparła w niedzielnym referendum zniesienie zakazu zabijania nienarodzonych dzieci, obowiązującego od 1865 roku.

Jak podały władze, ponad 77 proc. uczestników głosowania opowiedziało się za dopuszczeniem zabijania nienarodzonych dzieci do 12 tygodnia ciąży.

Po tym okresie tzw. aborcja byłaby dozwolona, ale tylko w przypadku zagrożenia życia matki lub gdy wykryte wady rozwojowe płodu „stwarzają poważne zagrożenie dla zdrowia fizycznego lub psychicznego kobiety”.

Frekwencja w niedzielnym referendum była niska i wzięło w nim udział tylko 41 proc. uprawnionych do głosowania.

Agencja AFP pisze, że San Marino, maleńka enklawa w centrum terytorium Włoch, było jednym z ostatnich w Europie – obok Malty, Andory i Watykanu – z całkowitym zakazem przerywania ciąży, nawet w przypadku gwałtu, kazirodztwa, choroby płodu lub zagrożenie dla matki.

Parlament San Marino musi teraz podjąć kroki w celu zalegalizowania tzw. aborcji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl