Relikwie krwi św. Jana Pawła II w kaplicy Sejmu RP

Relikwie krwi św. Jana Pawła II w ozdobnym relikwiarzu trafiły do kaplicy Sejmu RP. Ich uroczystego wprowadzenia dokonał metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz.

Wcześniej Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Burgoński, kapelan kaplicy sejmowej i duszpasterz parlamentarzystów. Wprowadzenie relikwii odbyło się w dniu 37. rocznicy wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na stolicę piotrową.

Obecność relikwii św. Jana Pawła II w Sejmie to ważny sygnał, który powinien popłynąć z polskiego Parlamentu, że posłowie kierują się nauczaniem św. Jana Pawła II i wartościami płynącymi z Ewangelii  – mówi poseł Maciej Małecki.

– Niestety – mówię to z bólem i żalem, jako poseł VII kadencji Sejmu –  w czasie tej kadencji wielokrotnie większość sejmowa łamała przykazania zawarte w dekalogu, wartości zawarte w Ewangelii. Decyzje podejmowane przez Sejm, uderzające w rodzinę, niszczące ją, promujące dewiacje, promujące rzeczy sprzeczne z Ewangelią i często z prawem naturalnym, będą kojarzyły się z kadencją, w której rządzili posłowie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Liczę na to, że relikwie św. Jana Pawła II, które są w sejmowej kaplicy będą takim wyraźnym znakiem, że Polska jest krajem katolickim, krajem, który pamięta o Janie Pawle II – podkreśla poseł Maciej Małecki.

Uroczystości w Sejmie zakończyła sesja naukowa na temat pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Ks. prof. Jan Machniak, dyrektor Katedry Teologii Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II podkreśla, że pontyfikat papieża Jana Pawła II był przełomowy.

– Nie tylko dla Kościoła w Polsce, ale dla całej Europy i dla całego świata. W czasie pontyfikatu upadł komunizm – ten straszny system, który przez całe dziesięciolecia dręczył dużą część świata. Upadł żelazny mur, który dzielił Europę na dwie części – dzielił świat na dwie części – mówi ks. prof. Jan Machniak.

16 października 1978 r. ks. kard. Karol Wojtyła zasiadł na Stolicy Piotrowej przybierając imię Jan Paweł II. Papież Jan Paweł II pełnił swoją posługę na ziemi przez 26 lat.

W Toruniu powstaje świątynia pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, która stanowi wotum wdzięczności za osobę i posługę Papieża – Polaka.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl