fot. sxc.hu

Twój Ruch forsuje projekt ustawy o zmianie płci

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu, który zakłada stworzenie odrębnej procedury sądowej dla osób, u których występuje niezgodność między tożsamością płciową a płcią metrykalną.

Za skierowaniem go do dalszych prac opowiedziały się PO i SLD, przeciw było PiS, które zawnioskowało o odrzucenie projektu.

– Prawo i Sprawiedliwość ma w sprawie uzgadniania płci jednoznaczne stanowisko: nie zgadzamy się na zaproponowane zmiany, których istota w swej naturze jest błędna i szkodliwa. Projekt ustawy o uzgodnieniu płci jest rażąco sprzeczny z konstytucją i poważnie narusza porządek prawny i medyczny. Dalsze debatowanie nad tym projektem będzie kompromitowało Wysoką Izbę. Dlatego składamy wniosek o odrzucenie tego projektu w ramach pierwszego czytania – mówiła poseł Elżbieta Rafalska.

Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się w piątek. Dr inż. Antonii Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka akcentował w „Polskim Punkcie Widzenia” na antenie TV Trwam, że inicjatywa Twojego Ruchu jest niepoważna.

– Powiem bardzo mocno: nie można zmieniać praw biologii, praw medycyny. Od wielu lat zajmuję się obroną życia poczętych dzieci, przestudiowałem wiele podręczników medycznych i z zasady znajdowałem takie stwierdzenia: życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Zaraz po nim determinowana i określana jest genetycznie płeć dziecka. Nie jest to zatem problem, że my sobie w tym czy w innym wieku, pod wpływem takich czy innych informacji, sugestii medialnych, czy towarzyskich dokonamy zmiany płci. My mężczyźni i kobiety musimy respektować prawa natury – podkreślił dr inż. Antoni Zięba.

RIRM

drukuj