Primera Division. Blaugrana miażdży Getafe

FC Barcelona zmiażdżyła na własnym boisku Getafe aż 6:0 (5:0) w spotkaniu otwierającym 34. kolejkę Primera Division. Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Lionel Messi i Luis Suarez. Z kolei po jednym trafieniu zaliczyli Xavi oraz Neymar.

Blaugrana potwierdziła swoją przewagę strzelając gola już w 9. minucie spotkania. Alvaro Arroyo sfaulował we własnej szesnastce Luisa Suareza, a arbiter bez namysłu wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Lionel Messi i pewnym strzałem pokonał Vicente Gauitę. Po kwadransie gry Getafe miało szansę wyrównać, lecz Freddy’ego Hinestrozę w ostatniej chwili uprzedził Claudio Bravo. Dziesięć minut później było już 2:0. Messi zagrał w pole karne przyjezdnych, tam czyhał Suarez i uderzeniem z powietrza pokonał bezradnego golkipera gości.

Getefe nie zdążyło się pozbierać po straconym golu, a znowu było zmuszone do wyciągnięcia piłki z bramki. Neymar dostał piłkę od Suareza, minął jednego z defensorów i wpakował futbolówkę do siatki. Po pół godzinie gry na listę strzelców tym razem wpisał się Xavi, który otrzymał piłkę na dwudziestym metrze i uderzając bez namysłu trafił w samo „okienko” bramki strzeżonej przez Guaitę. Pięć minut przed przerwą akcję trio: Xavi-Messi-Suarez, zakończył kolejnym trafieniem Urugwajczyk. Jeszcze przed przerwą przyjezdnych dobić próbował Adriano Correia, lecz defensor Barcy nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała obok bramki pogrążonych w rozpaczy gości.

Dwie minuty po zmianie stron, Suarez zagrał do Messiego, a ten znakomicie przyjął piłkę, wbiegł w szesnastkę rywali i mierzonym strzałem po raz drugi w tym spotkaniu pokonał bramkarza Getafe. Po tym trafieniu Blaugrana zwolniła tempo gry, gdyż zwycięstwa nikt nie mógł jej dzisiaj odebrać. W 66. minucie Duma Katalonii mogła strzelić siódmego gola, lecz Neymar minimalnie pomylił się z odległości ośmiu metrów.

Kilka minut później Hinestroza miał okazję do pokonania Bravo, ale jego próba trafiła zaledwie w słupek.  Do końca spotkania żadna z ekip nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji. Trzy punkty zostały w Barcelonie, która jest coraz bliżej zdobycia tytułu mistrza Hiszpanii.

W następnej kolejce Barcelona zagra z ostatnią w tabeli Cordobą, natomiast Getafe będzie gościć broniącą się przed spadkiem Granadę.