Ekstraklasa. Remis w debiucie Brzęczka

Remisem zakończył się debiut Jerzego Brzęczka w roli szkoleniowca Lechii Gdańsk. W meczu 16. kolejki TMobile Ekstraklasy jego podopieczni podzielili się punktami przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok 1:1 (1:1). Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie, a na listę strzelców wpisali się kolejno: Sebastian Madera (samobójcze trafienie) oraz Łukasz Tymiński.

Dzisiejszy remis oznacza, że Lechia nie zaznała smaku zwycięstwa od pięciu kolejek. Ostatni raz z kompletu punktów biało-zieloni cieszyli czwartego października, kiedy to w pokonanym polu zostawili Cracovię (1:0). W efekcie z dorobkiem zaledwie osiemnastu oczek plasują się dopiero na jedenastej pozycji w ligowej tabeli. Jaga zaś, mimo trzeciego meczu z rzędu bez wygranej, zachowała czwarte miejsce w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Do liderującej Legii Warszawa traci już jednak pięć punktów.

Niedzielne spotkanie z wysokiego „C” rozpoczęli gospodarze, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas z rzutu wolnego dośrodkował Bruno Nazario, a pechowo interweniujący Sebastian Madera wpakował piłkę do własnej bramki. Po obiecującym początku w kolejnych minutach tempo meczu wyraźnie spadło. Walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, brakowało klarownych sytuacji podbramkowych i celnych strzałów. Kibiców z marazmu wyrwał dopiero Łukasz Tymiński, który dał białostoczanom wyrównanie w 37. minucie gry. Defensywny pomocnik Jagi otrzymał podanie w pole karne i pewnym, mierzonym strzałem w kierunku dalszego słupka nie dał najmniejszych szans Mateuszowi Bąkowi.

W drugiej części spotkania wynik nie uległ już zmianie. Co prawda więcej z gry mieli podopieczni Jerzego Brzęczka, ale nie potrafili udokumentować tego zwycięskim golem. Swoich szans szukali między innymi Bartłomiej Pawłowski oraz Antonio Colak. Goście zaś wypracowali w zasadzie tylko jedną dogodną okazję, gdy w 65. minucie strzał Niki Dzalamidze po indywidualnej akcji obronił golkiper gdańszczan. Ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.