Premier League. Derby Manchesteru bez goli; kolejny remis Kloppa

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie 10. kolejki Premier League nie dostarczyło większych emocji. W derbach Manchesteru kibice zgromadzeni na Old Trafford nie doczekali się bowiem goli, a oba zespoły rzadko zagrażały bramce rywali. Podziałem punktów zakończył się również pojedynek na Anfield, gdzie miejscowy Liverpool zremisował z Southampton 1:1.

Dla drużyny z czerwonej części Manchesteru dzisiejsze starcie było idealną okazją do tego, aby nie tylko pokonać swojego odwiecznego rywala, ale również odzyskać fotel lidera rozgrywek. Podopieczni Loiusa van Gaala nie wykorzystali jednak tej szansy i ostatecznie musieli zadowolić się bezbramkowym remisem.

Manchester United vs Manchester CityNie mogło być zresztą inaczej – na przestrzeni całego meczu oddali bowiem zaledwie jeden celny strzał, a najbliżej szczęścia byli dopiero w 84. minucie, gdy po znakomitym podaniu Anthony’ego Martiala w poprzeczkę z kilku metrów uderzył Jesse Lingard. Po przeciwnej stronie boiska także wiało nudą. Wicemistrzowie Anglii rzadko zmuszali do jakiegokolwiek wysiłku Davida de Geę, którego tak na dobrą sprawę przetestowali jedynie Jesus Navas oraz Yaya Toure. Z podziału punktów bardziej zadowoleni są zatem The Citizens. Piłkarze Manuela Pellegriniego zachowali 1. pozycję w tabeli, a nad swoim lokalnym przeciwnikiem mają obecnie dwa oczka przewagi.

Remisem zakończyło się również starcie Liverpoolu z Southampton. Podobnie jak na Old Trafford, tak i na Anfield nie działo się zbyt wiele. Ciekawiej zrobiło się dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Wówczas najpierw do siatki Maartena Stekelenburga trafił Christian Benteke, popisując się skuteczną główką po centrze Jamesa Milnera, a następnie do wyrównania doprowadził Sadio Mane, który w dość szczęśliwych okolicznościach skierował futbolówkę do bramki gospodarzy. Ten sam piłkarz w doliczonym czasie gry ukarany został jeszcze czerwoną kartkę, nie miało to jednak już większego wpływu na przebieg wydarzeń na boisku. Tym samym The Reds wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego szkoleniowca, Juergena Kloppa.

Liverpool vs SouthamptonLiverpool vs Southampton

Efektowną wygraną zanotował natomiast Tottenham Hotspur, który rozbił na wyjeździe Bournemouth aż 5:1. Bohaterem meczu został Harry Kane. Snajper Kogutów skompletował hat-tricka, korzystając głównie na błędach golkipera gospodarzy – Artura Boruca. Tak było choćby w 63. minucie, kiedy w niegroźnej sytuacji reprezentant Polski odbił piłkę po jednym ze strzałów rywali wprost pod nogi 22-latka.

Kadrowicz Adama Nawałki nie popisał się ponadto w 29. minucie – wówczas w wydawać by się mogło prostych okolicznościach sprezentował futbolówkę Erikowi Lameli, a temu nie pozostało nic innego, jak tylko dopełnić formalności. Dzięki kompletowi punktów zawodnicy Mauricio Pochettino awansowali w ligowej tabeli na 6. miejsce.