fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Piłka nożna. Sławomir Peszko ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery

Sławomir Peszko, za pośrednictwem Instagrama, ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. W narodowych barwach rozegrał czterdzieści cztery mecze.


Tego od dłuższego już czasu można było się spodziewać. Sławomir Peszko powiedział pas, oficjalnie ogłaszając zakończenie reprezentacyjnej kariery. Poinformował o tym na Instagramie.

Z całego serca i sił swoich starałem się reprezentować nasz kraj jak najlepiej. Była to ogromna duma grać z orzełkiem na piersi. Umiejętności czasami brakowało, ale na pewno nie woli walki. Dziś mówię Dziękuje Reprezentacji Polski. Dziękuje wszystkim Kibicom, Trenerom, Piłkarzom oraz tym którzy na co dzień pomagali mi w Reprezentacji!! Życzę powodzenia w eliminacjach – napisał blisko 34-letni zawodnik.

Sławomir Peszko przygodę z reprezentacją Polski rozpoczął 19 listopada 2008 roku towarzyskim starciem z Irlandią (3:2). Po raz ostatni w narodowych barwach zagrał natomiast w grupowym meczu z Japonią (1:0) na mistrzostwach świata w Rosji. Był również członkiem kadry na Euro 2016.

W sumie piłkarz Lechii Gdańsk wystąpił czterdzieści cztery razy w koszulce z orzełkiem na piersi. Zdobył dwa gole.

Sport.RIRM

drukuj