Ekstraklasa. Spotkania o utrzymanie na korzyść Zagłębia i Legii

W piątkowych spotkania 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy mierzyły się drużyny walczące o utrzymanie. Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin (0:2), natomiast Lechia Warszawa pokonała Górnik Łęczna (1:0).

Do inauguracji spotkań 25. kolejki polskiej ekstraklasy doszło w Niecieczy. Na początku rywalizacji znacznie lepiej prezentowali się zawodnicy Zagłębia, którzy już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Gol został jednak anulowany ze względu na pozycję spaloną. Później inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Ich próby przedarcia się przez linię defensywną były skutecznie powstrzymywane. Po zmianie stron „Miedziowi” wyszli na prowadzenie. Patryk Szysz najpierw został sfaulowany w polu karnym, a później pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Kilka minut później skrzydłowy ponownie został powalony na murawę w obrębie piątego metra. Po chwili po raz drugi pokonał Pawieła Pawluczenkę, ustalając wynik meczu na 2:0.

***

W Łęcznej stroną przeważającą była Legia Warszawa. Do przerwy padł zaledwie jeden celny strzał. W drugiej odsłonie gospodarze mieli znacznie więcej pracy w defensywie. „Wojskowi” wyszli na prowadzenie w 52. minucie. Bramka Bartosza Slisza została jednak anulowana, gdyż sędzia dopatrzył się zagrania przez pomocnika futbolówki ręką. Po nieco ponad godzinie gry stołeczna drużyna już prawidłowo pokonała Macieja Gostomskiego. Mattias Johansson posłał płaską centrę z prawej strony, a z bliskiej odległości na listę strzelców wpisał się Maciej Rosołek. Górnik nie był w stanie odpowiedzieć swoim rywalom, przez co Legia po raz trzeci z rzędu zgarnęła komplet ligowych punktów. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w bieżącym sezonie Ekstraklasy.