LM. Cenny remis Wisły z duńskim faworytem

Jeden punkt w starciu z duńskim KIF Kolding wywalczyli piłkarze ręczni Wisły Płock. Nafciarze zremisowali na wyjeździe 30:30 w meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów szczypiornistów. Wicemistrzowie Polski z dorobkiem 5 punktów plasują się na 4. pozycji w grupie B.

Płocczanie udali się na wyjazdowe starcie ze świadomością, że w poprzednich 11 konfrontacjach z ekipami z Danii zawsze schodzili z parkietu pokonani. Dlatego też szczypiorniści Wisły chcieli przełamać tę niechlubną serię. KIF Kolding to jednak bardzo wymagający rywal, który w grupie B do tej pory wygrał cztery z pięciu spotkań. To zapowiadało trudny bój dla Nafciarzy.

Pierwsze minuty tego starcia to zacięty bój, w którym żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi bramkowej. Na minimalnym prowadzeniu przez pierwsze 10. minut gry utrzymywali się goście. W 16. minucie Wisła potrafiła odskoczyć rywalom na dystans trzech bramek (8:5). W kolejnych fragmentach do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy KIF, którzy w końcu doprowadzili do remisu 13:13 w 29. minucie. Oba zespoły zdołały jeszcze przed przerwą zanotować po jednym trafieniu. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 14:14.

Na początku drugiej części gry do pracy zabrali się Nafciarze, którzy ponownie wyszli na prowadzenie i mozolnie budowali swoją przewagę. W 39. minucie wicemistrzowie Polski wygrywali już 20:17, a chwilę później  22:18. Jeszcze na 12. minut przed zakończeniem pojedynku Wisła prowadziła 27:23 i wydawało się, że będzie w stanie utrzymać tę zaliczkę do końca meczu. Niestety, od tego momentu zespół z Płocka zaczął notować błędy w ataku, co natychmiast wykorzystali gracze KIF Kolding. W 55. minucie Duńczycy doprowadzili do remisu 28:28. W 30. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 30:30, a swoje szanse na uzyskanie zwycięskiego trafienia mieli gospodarze. Rzuty graczy KIF zostały jednak zablokowane przez szczypiornistów Wisły.

Dzięki dzisiejszemu remisowi Wisła Płock ma w dorobku 5 punktów i w tabeli grupy B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych znajduje się na 4. miejscu, ostatnim premiowanym awansem do dalszej fazy rozgrywek. KIF Kolding zdobył do tej pory 10 oczek i sklasyfikowany jest na drugiej pozycji w stawce.