TBL. Porażka po walce, Twarde uległy AZS-owi Koszalin!

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń ulegli przed własną publicznością AZS-owi Koszalin 89:96 w pojedynku 8. kolejki Tauron Basket Ligi mężczyzn. Aż 31 oczek dla przyjezdnych rzucił Qyntel Woods. Nieskuteczność Amerykanina w drugiej połowie pozwoliła miejscowym na fantastyczny, choć nieskuteczny pościg.

I kwarta

Pierniki1Pojedynek od początku był bardzo wyrównany. Na dwa trafione osobiste w wykonaniu Jamara Diggsa oraz skuteczne wejście pod kosz Jarosława Zyskowskiego, celną trójką odpowiedział Szymon Szewczyk (4:3). Gospodarze raz za razem nękali przyjezdnych rzutami zza linii 6,75 m. Punkty zdobywali Diggs, Zyskowski oraz Aleksander Perka. Po przeciwnej stronie parkietu wyrównaną walkę z Polskim Cukrem nawiązać potrafił jedynie Qyntel Woods. Gdy fantastyczne podanie pod kosz otrzymał Sean Denison, Kanadyjczykowi pozostało tylko efektownym wsadem uszczęśliwić swoich kibiców (18:17). Po przerwie na żądanie szkoleniowca AZS-u z dystansu trafili Woods oraz Dante Swanson, a o czas poprosił Milija Bogicević (18:23). Ekipa z Koszalina wróciła na parkiet w dobrych na strojach, a uzyskaną przewagę dowiozła do końca kwarty (22:28).

II kwarta

Pierniki2 (1)Drugą odsłonę Polski Cukier  rozpoczął od fatalnego w skutkach przestoju w ofensywie. Skrupulatnie wykorzystywali to goście, wśród których celnymi rzutami popisywali się Woods i Szewczyk. Jedyne punkty dla Twardych zdołał wywalczyć Krzysztof Sulima. Po przerwie na żądanie Bogicevicia z pola nareszcie trafił Diggs (26:41). Z parkietu zszedł bezproduktywny LaMarshall Corbett, który do połowy drugiej kwarty ani razu nie umieścił piłki w koszu.Gdy na 3,5 minuty przed końcem kwarty zza linii 6,75 m trafił Artur Mielczarek, prowadzenie Koszalina wzrosło do 20 oczek (30:50).Po chwili na boisko wrócił nareszcie Corbett, a jego pierwsza dobra akcja zmusiła szkoleniowca Igora Milicicia do wzięcia czasu (34:50). Na indywidualną próbę Jamara Diggsa akcją „2+1” odpowiedział Woods, który do końca pierwszej połowy zdobył 26 oczek. 40:58 na półmetku!

III kwarta

Pierniki2 (6)Od początku trzeciej kwarty przewaga koszalinian  oscylowała w granicach 20 punktów. Choć mniej skuteczny był Woods, przyjezdni wygrywali walkę pod tablicami. Twarde próbowały indywidualnych zagrań Corbetta, który wypracowywał pozycje rzutowe partnerom. Z obwodu za trzy trafił m.in. Sean Denison. Po skutecznych akcjach Kanadyjczyka i Żarko Comagicia miejscowi tracili już tylko 14 oczek do rywali. Szybko spokój w poczynania AZS-u wlał Qyntel Woods, który najpierw wykorzystał rzut wolny, a po chwili udanie szarżował pod koszem (62:79). Przed decydującą kwartą pogoń rozpoczęli koszykarze Polskiego Cukru, przegrywając już tylko 69:80.

IV kwarta

Początek należał do torunian. Udane akcje w wykonaniu Comagicia, Denisona i Diggsa zmniejszyły znacząco przewagę gości (77:82). Po przeciwnej stronie parkietu ofensywną niemoc AZS-u przerwał Artur Mielczarek, a o czas poprosił Milija Bogicević (77:85). Po przerwie pod koszem dobrze zachował się Jarosław Zyskowski i było 79:85. Gospodarze wciąż walczyli o zwycięstwo. Na kolejną trójkę Mielczarka odpowiedział LaMarshall Corbett (82:91). Wciąż fatalnie pudłował Woods, jednak niepotrzebne straty w wykonaniu Twardych uniemożliwiały im skuteczną pogoń. Umożliwiło to kontrolowanie spotkania przez koszalinian, którzy nie zmarnowali szansy i wygrali ostatecznie 96:89.