Ekstraklasa. Człowiek w masce pogrążył Lecha

Piast Gliwice wygrał z Lechem Poznań 3:2 (0:1) w meczu 16. kolejki TMobile Ekstraklasy. Znakomite zawody w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Wilczek, który zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Poznaniacy rozpoczęli ten mecz bardzo dobrze. Już w trzeciej minucie na prowadzenie Kolejorza wyprowadził Szymon Pawłowski. Najpierw piłka po strzale Kaspera Hamalainena trafiła w poprzeczkę. Do odbitej futbolówki zdążył Pawłowski i trafił na 1:0. Dwie minuty później do remisu mógł doprowadzić Kamil Wilczek, ale nie udało mu się skierować piłki do bramki. W 17. minucie strzelał Gergo Lovrencsics, jednak niecelnie. Lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni i wynik po pierwszej połowie był sprawiedliwy. Gliwiczanie mogli wyrównać, ale też mogli przegrywać wyższą różnicą bramek.

Po zmianie stron bardziej zmotywowany wyszedł Piast. Gospodarze udowodnili to już dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Wilczek, który głową pokonał Macieja Gostomskiego. Drugi cios przyszedł trzy minuty później. Bartosz Szeliga przejął futbolówkę po fatalnym błędzie Marcina Kamińskiego i wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W 68. minucie stoper Lecha zrewanżował się i doprowadził do remisu. Wydaje się, że błąd przy tej bramce popełnił Alberto Cifuentes. Chwilę później bramkę mógł zdobyć Darko Jevtić, ale z jego strzałem poradził sobie golkiper miejscowych. Piast zgarnął jednak trzy punkty. Tomasz Podgórski dostał świetne podanie na wolne pole i w sytuacji sam na sam nie pomylił się. Gospodarze byli dziś lepsi od Lecha i zasłużenie zdobyli całą pulę punktów.