MŚ koszykarzy. Polacy wygrywają na inaugurację!

Polscy koszykarze pokonali Wenezuelę 80:69 w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata. To pierwsza wygrana biało-czerwonych na mundialu po 52 latach.

Już na początku widowiska mocno aktywny był Adam Hrycaniuk. Środkowy najpierw sam trafił do kosza, a później doskonale podał do Mateusza Ponitki. Rywale odpowiedzieli świetną skutecznością z dystansu. Nie spudłowali żadnej z pierwszych pięciu prób za trzy punkty. W efekcie prowadzili. Po punktach Dwighta Lewisa uciekli na 5 oczek (11:16). Biało-czerwoni rozpoczęli pościg. Zza linii 6,75 m rzucił A.J. Slaughter. Później przypomniał o sobie Michał Sokołowski (19:19).

W drugiej kwarcie podopieczni Mike’a Taylora objęli prowadzenie właśnie dzięki udanej próbie Sokołowskiego. W ataku skuteczni byli dodatkowo Mateusz Ponitka, Aaron Cel, A.J. Slaughter i Adam Hrycaniuk. Do szatni nasi koszykarze schodzili z 8-punktową zaliczką (44:36).

Wenezuela zaczęła odrabiać straty zaraz po przerwie. Wtedy strzelecką niemoc przełamał Aaron Cel. Doskonałą pracę wykonywał Hrycaniuk. Trafiał w ataku, a do tego solidnie walczył w obronie. Łącznie uzbierał double-double. Biało-czerwoni robili swoje. W czwartej kwarcie, kiedy za trzy trafili Adam Waczyński i ponownie Cel, nasza przewaga sięgała 16 punktów. Ostatecznie udało się pokonać rywali różnicą 11 oczek (80:69).

Teraz Polacy zmierzą się z gospodarzami turnieju – Chinami.