fot. PAP/EPA

MŚ w wioślarstwie. Trzy medale Polaków w sobotnich finałach

Trzy medale wywalczyły polskie osady w trakcie sobotnich finałów mistrzostw świata w wioślarstwie. Po złoto sięgnęła męska czwórka bez sternika. Srebra padły łupem czwórek podwójnych pań i panów.


Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski do pokonania mieli olimpijski dystans 2 kilometrów. Już na początku wypracowali sobie 2 sekundy przewagi. Później wytrzymali mocne tempo, a to oznaczało, że rywale zostali z tyłu. Biało-czerwoni popłynęli w czasie 6:09,86. Wyprzedzili Rumunię i Wielką Brytanię.

Z dokładnie taką samą przewagą, jak Polacy w męskiej czwórce bez sternika, Chinki wygrały w żeńskiej czwórce podwójnej. Za plecami miały jednak… biało-czerwone. Osada w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann stoczyła fascynujący bój o srebro. Pokonała Holenderki o 0,03 s.

W tej samej konkurencji – tyle, że w rywalizacji mężczyzn – Holendrzy już okazali się bezkonkurencyjni. Jako drudzy na metę wpadli: Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański. Polacy długo płynęli równo z Włochami. Zachowali jednak więcej sił na końcówkę, co pozwoliło im stanąć na drugim stopniu podium.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl