Wioślarstwo. Pięć polskich osad na podium Pucharu Świata w Lucernie

Pięć miejsc na podium, w tym dwa zwycięstwa – to wyniki polskich osad w ostatniej rundzie wioślarskiego Pucharu Świata. W Lucernie wygrane odnieśli: męska dwójka podwójna oraz dwójka podwójna wagi lekkiej pań.


Przed rokiem Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski sięgnęli po wicemistrzostwo świata. Nadzieje na kolejne sukcesy męskiej dwójki podwójnej rosną, bo powody do tego dają sami biało-czerwoni. Dzisiejszą rywalizację rozpoczęli spokojnie, ustępując pola Niemcom i Holendrom. Po 1500 m płynęli na trzeciej pozycji. Wtedy podkręcili tempo i przesunęli się na czoło stawki. Na metę wpadli blisko sekundę przed Niemcami.

Mniej emocji było w zmaganiach dwójki podwójnej wagi lekkiej pań, gdzie Weronika Deresz i Joanna Dorociak prowadziły od startu do mety. Cały dystans pokonały w czasie 7:06,40. Drugie na finiszu Nowozelandki straciły równo dwie sekundy.

Miejsca na podium wywalczyli także: czwórka podwójna pań (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann), czwórka podwójna mężczyzn (Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel), a także – rywalizująca w jedynce wagi lekkiej – Katarzyna Wełna.

Biało-czerwoni przygotowują się do mistrzostw świata, które w dnia 9-16 września odbędą się w bułgarskim Płowdiw.

Sport.RIRM

drukuj