IO w Rio 2016. Olimpijski rozkład jazdy – Majka i Bogacka powalczą o medale

Rafał Majka i Sylwia Bogacka – to oni zdaniem ekspertów mogą sięgnąć po medale w trakcie pierwszego dnia olimpijskich zmagań. W Rio zobaczymy dziś kilku polskich sportowców. Na kort wyjdą m.in. Agnieszka Radwańska czy debel Łukasz Kubot/Marcin Matkowski. W eliminacjach zaprezentuje się wioślarska dwójka podwójna: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.


Kolarstwo – wyścig ze startu wspólnego

majkaW drużynie kolarzy na igrzyskach w Brazylii znalazło się czterech zawodników ze światowego peletonu. Nadal trudno jednak wskazać lidera biało-czerwonych. Jak zapowiadał Rafał Majka, Polacy pojadą na silniejszego. Konkurencja dla najlepszego górala tegorocznego Tour de France jest jednak spora, bo o miejscu w czołówce poważnie myśli mistrz świata z 2014 roku Michał Kwiatkowski. Zawodnik grupy Sky, choć nie najlepiej radzi sobie na trasach obfitujących w strome podjazdy, jest doskonały na finiszu. Kto wie, czy właśnie zadaniem Rafała Majki nie będzie pociągnięcie swojego rodaka, by ten mógł zaprezentować dawkę swoich nieprzeciętnych umiejętności na ostatnich metrach wyścigu. (fot. facebook.com)

Tutaj na miejscu czuję się nieźle, myślę że już się w pełni zaaklimatyzowałem. Treningi przed startem przebiegały w porządku, przypomniałem sobie od nowa całą trasę. Jestem bojowo nastawiony, podobnie jak reszta chłopaków z reprezentacji. Możecie być pewni, że damy z siebie wszystko, aby wywalczyć jak najlepszy wynik dla Polski! – mówił Rafał Majka dzień przed dzisiejszym startem.

Strzelectwo – karabin pneumatyczny 10 m

bogackaPrzed czterema laty o dobry humor polskich kibiców na początku olimpiady zadbała Sylwia Bogacka, sięgając po srebrny medal w strzelaniu z karabinu pneumatycznego z 10 m. Polka – jak sama wskazuje – bardziej nastawia się na zmagania w jej koronnej konkurencji, tj. w strzelaniu z karabinu małokalibrowego z 50 m (w trzech podstawach). W Londynie biła się o cenne krążki w obu występach. W Rio ma spore szanse na co najmniej powtórzenie doskonałego wyniku ze stolicy Wielkiej Brytanii. Sobotnie eliminacje rozpocznie o godz. 13.30. Finał odbędzie się dwie godziny później. (fot. ISSF)

Tenis – gra pojedyncza i podwójna

Oczy wielu polskich kibiców zwrócone będą nie tylko na trasę kolarzy i strzelnicę, ale także korty tenisowe. Tam batalię o olimpijskie medale rozpoczną Agnieszka Radwańska i Magda Linette (w singlu), a także Łukasz Kubot i Marcin Matkowski (w deblu).

Wioślarstwo

madaj-fularczykCztery biało-czerwone osady zainaugurują zmagania w wioślarstwie. Na torze zaprezentują się: Natan Węgrzycki-Szymczyk (jedynka), Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski (czwórka podwójna) oraz Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska. O medalu poważnie myśli duet Magdalena Fularczyk-Kozłowska – Natalia Madaj. Pierwsza z nich – w duecie z Julią Michalską – poznała już smak olimpijskiego podium. Polska osada – w nowym składzie – wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata w Amsterdamie (2014), zaś rok później była czwarta. (fot. facebook.com)

Pływanie

W Rio wystąpią dziś Wojciech Wojdak i Filip Zaborowski (400 m st. dowolnym), Marcin Stolarski (100 m st. klasycznym), a także kobieca sztafeta 4×100 m st. dowolnym w składzie Anna Dowgiert, Alicja Tchórz, Katarzyna Wilk i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk.

* * *

Występy Polaków podczas drugiego dnia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro:

Finały:

14:30 – kolarstwo (wyścig ze startu wspólnego mężczyzn): Rafał Majka, Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Maciej Bodnar
15:30 – strzelectwo (karabin pneumatyczny 10 m kobiet): ew. Sylwia Bogacka, Agnieszka Nagay
20:30 – strzelectwo (pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn): ew. Piotr Daniluk
3:30 – pływanie (400 m st. dowolnym mężczyzn): ew. Wojciech Wojdak, Filip Zaborowski
4:24 – pływanie (sztafeta 4×400 m st. dowolnym kobiet): ew. Anna Dowgiert, Alicja Tchórz, Katarzyna Wilk i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk

Pozostałe występy:

13:30 – strzelectwo (karabin pneumatyczny 10 m kobiet – eliminacje): Sylwia Bogacka, Agnieszka Nagay
13:30 – wioślarstwo (jedynki mężczyzn – eliminacje): Natan Węgrzycki-Szymczyk
15:00 – jeździectwo (WKKW – dzień pierwszy): Paweł Spisak
16:00 – tenis (gra podwójna mężczyzn – I runda): Łukasz Kubot/Marcin Matkowski – Rohan Bopanna/Leandre Paes (Indie)
16:00 – wioślarstwo (dwójka podwójna kobiet – eliminacje): Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj
17:00 – tenis stołowy (gra pojedyncza kobiet – I runda): Katarzyna Grzybowska-Franc – Manika Batra (Indie)
17:30 – wioślarstwo (czwórka podwójna mężczyzn – eliminacje): Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski
17:50 – wioślarstwo (czwórka podwójna kobiet – eliminacje): Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska
18:00 – strzelectwo (pistolet pneumatyczny 10 m mężczyzn – eliminacje): Piotr Daniluk
18:00 – boks (kat. 91 kg – 1/8 finału): Igor Jakubowski
18:51 – pływanie (400 m st. dowolnym mężczyzn – eliminacje): Wojciech Wojdak, Filip Zaborowski
19:00 – tenis (gra pojedyncza kobiet – I runda): Agnieszka Radwańska – Saisai Zheng (Chiny)
19:45 – pływanie (100 m st. klasycznym mężczyzn – eliminacje): Marcin Stolarski
20:09 – pływanie (sztafeta 4×100 m st. dowolnym kobiet – eliminacje): Anna Dowgiert, Alicja Tchórz, Katarzyna Wilk i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk
21:00 – tenis (gra pojedyncza kobiet – I runda): Magda Linette – Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja)
0:00 – tenis stołowy (gra pojedyncza mężczyzn – I runda): Jakub Dyjas – Marcelo Aguirre (Paragwaj)/David Powell (Australia)
1:30 – tenis stołowy (gra pojedyncza kobiet – II runda): ew. Katarzyna Grzybowska-Franc – Song Kim (Korea Płn.)
2:00 – siatkówka plażowa (turniej mężczyzn – grupa B): Bartosz Łosiak, Piotr Kantor – Markus Boeckermann, Lars Flueggen (Niemcy)
2:15 – tenis stołowy (gra pojedyncza kobiet – II runda): Li Qian – Daniela Monteiro (Rumunia)/Mouma Das (Indie)
4:08 – pływanie (100 m st. klasycznym mężczyzn – półfinał): ew. Marcin Stolarski

Sport.RIRM

drukuj