IO w Tokio 2020. Polska czwórka podwójna mężczyzn przegrała medal o 0,3 sekundy

Polscy wioślarze zajęli czwarte miejsce w finale wyścigu czwórek podwójnych podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni przegrali brązowy medal z reprezentacją Australii o 0,3 sekundy. Zwyciężyli Holendrzy.

Już w pierwszej części wyścigu finałowego osady z Holandii, Wielkiej Brytanii, Australii oraz Polski wysunęły się na czoło zmagań i to między nimi miała rozegrać się walka o medale.

Do połowy dystansu prowadzili Brytyjczycy, jednak na kolejnych metrach tempo podkręcili Holendrzy, którzy wysunęli się na czoło stawki i jako pierwsi dopłynęli do mety. Nieco w cieni rywalizacji holendersko-brytyjskiej trwała zażarta walka o brąz. Niestety, płynący na trzecim miejscu Polacy dali się dogonić Australijczykom dosłownie na ostatnich metrach. Biało-czerwoni ostatecznie przegrali o 0,3 sekundy.