IO w Tokio 2020: Jest pierwszy medal dla Polski. Czwórka podwójna kobiet ze srebrem!

fot. PAP/Leszek Szymański

W szóstym dniu japońskiej olimpiady mamy pierwszy medal dla Polski. Czwórka podwójna kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann, po wspaniałym finiszu w drugiej części dystansu, wywalczyła srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Czwórka podwójna kobiet pięć lat temu na igrzyskach w Rio de Janeiro w nieco innym składzie wywalczyła brązowy medal. Do Tokio Polki jechały jako jedne z faworytek do medalu i co najważniejsze sprostały oczekiwaniom.

https://twitter.com/sport_tvppl/status/1420225821504155652

Od samego początku rywalizacji poza zasięgiem były Chinki, które niezagrożone płynęły po złoto. Podopieczne trenera Jakuba Urbana przez większą część dystansu zajmowały trzecie miejsce przegrywając jeszcze z Niemkami. Polki popisały się jednak kapitalnym finiszem na ostatnich 500 m wyprzedzając słabnące Niemki i odpierając ataki australijskiej osady.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl