ME w wioślarstwie. Weronika Deresz i Joanna Dorociak ze srebrem

Po medalowej sobocie dziś tylko raz biało-czerwoni stali na podium mistrzostw Europy w wioślarstwie. W Glasgow po srebro sięgnęły Weronika Deresz i Joanna Dorociak.

Swój krążek Polki wywalczyły w zmaganiach dwójek podwójnych wagi lekkiej. Uzyskały czas 6:58,39 i na metę wpadły tuż za Holenderkami – 6:57,35. Trzecie miejsce zajęły Szwajcarki. Weronika Deresz i Joanna Dorociak miały powody do zadowolenia, tym bardziej, że to nie o mistrzostwach Europy myślą w tym roku jako o imprezie docelowej. Dla Deresz to czwarty medal w imprezie tej rangi. Przed rokiem sięgnęła po złoto, ale w duecie z Martyną Mikołajczak.

Bez medalu pozostała tym razem osada w składzie: Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Polacy, którzy przed rokiem zdobyli srebro, tym razem dopłynęli jako czwarci. Do trzecich Brytyjczyków stracili niespełna pół sekundy. Rywalizację dwójek podwójnych mężczyzn wygrali Francuzi. Na zbliżających się mistrzostwach świata biało-czerwoni także będą bronić srebra.

Blisko podium byli jeszcze Katarzyna Wełna (4. w zmaganiach jedynek wagi lekkiej) i Natan Węgrzycki-Szymczyk (4. w jedynkach mężczyzn).

Mistrzostwa Europy w Glasgow Polacy zakończyli z czterema medalami. Złoto to zasługa czwórki podwójnej kobiet.