IO w Tokio 2020. Krzysztof Chmielewski ósmy w finale na 200 metrów motylkiem

Krzysztof Chmielewski zajął ósme miejsce w olimpijskim finale pływackiego wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym. Triumfował reprezentant Węgier Kristof Milak.

17-latek zaskoczył już samym awansem do finału. W półfinale pobił swój rekord życiowy rezultatem 1:55.29, osiągając siódmy rezultat wśród wszystkich półfinalistów [więcej].

W finale reprezentant Polski popłynął nieco poniżej swojego nowego rekordu życiowego. Osiągnął czas 1:55.88, co dało mu ósmą lokatę. Zwyciężył faworyt, reprezentant Węgier, Kristof Milak, z czasem 1:51.25. Drugie miejsce zajął Japończyk Tomoharu Honda, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Włoch Federico Burdisso.